امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111287
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از درجه‌داران نیروی انتظامی که از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از درجه‌داران نیروی انتظامی که از سراسر کشور برای شرکت در دوره بصیرت‌افزایی به قم آمده بودند، گفت: قرآن منشا تمام علوم عالم است و هرچه در امور فرهنگی و امور دینی بخواهیم به دست بیاوریم باید به قرآن مراجعه کنیم.

وی با بیان اینکه قرآن کتابی آسمانی است، ادامه داد: هر آنچه خداوند در این کتاب از آن سخن به میان آورده راست و حقیقت است و نمی‌توانیم مطالب این کتاب را کذب بدانیم چراکه دروغ برای کسی است که می‌خواهد به مطلبی دست یابد و برای رسیدن به مقصود خود به دروغ متوسل می‌شود و این در حالی است که خداوند خود مالک همه عالم است و نیازی به ‌دروغ ندارد.

مدرس برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه نمی‌شود در کلام پیامبر گرامی اسلام دروغ یافت، تصریح کرد: نبی اکرم اسلام به دلیل اتصال به علوم وحیانی دروغ نمی‌گوید و همه علومی که دارد به ‌صورت مستقیم از خداوند دریافت کرده است.

وی با تاکید بر اینکه همواره این سئوال پرسیده می‌شود که چه کسی می‌تواند رسالت خدا را روی زمین ‌بر عهده بگیرد، گفت: خداوند در پاسخ این سئوال در قرآن چند صفت برای مبلغ دین عنوان کرد و دعوت به راه خدا، ایمان و عمل به آنچه می‌گوید از صفاتی است که باید مبلغ داشته باشد.

آیت‌الله علوی گرگانی با بیان اینکه بسیاری از افراد از لباس خود سوءاستفاده می‌کنند، گفت: سوءاستفاده در هر لباسی ناشایست است و تفاوتی ندارد که این سوء‌استفاده از لباس نظامی یا لباس روحانیت باشد.

وی با بیان اینکه همه ما سرباز امام زمان (عج) هستیم، تصریح کرد: آنچه بیش‌ از پیش باید مورد اهمیت باشد این است که در کشوری لباس خدمت بر تن کرده‌ایم که متعلق به امام زمان (عج) است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه برخی افراد خدا را از زندگی خود حذف کرده‌اند، گفت: اقدامات ناشایستی که شاهد آن هستیم به دلیل کنار گذاشتن خداست و باید بدانیم اگر خدا را کنار بگذاریم خیلی چیزها پیدا می‌شود.

آیت‌الله علوی‌گرگانی ادامه داد: کسی که خدا را در زندگی خود داشته باشد هیچ‌گاه خلاف نمی‌کند چراکه خداوند را ناظر بر رفتار و اعمال خویش می‌داند.

مدرس برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه خداوند در قیامت از میان هر امت یک حجت به دیگر افراد معرفی می‌کند، خاطرنشان کرد: در آن روز برای افراد هیچ عذر و بهانه‌ای قبول نیست.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه لباس نظامی لباس مقدسی است، گفت: این لباس الزاماتی به همراه دارد و باید فرد را از کلامی بودن به سمت اهل عمل بودن هدایت کند.
انتهای پیام/78005/م40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها