امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111288
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 132
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ،ظهر امروز در دومین جشنواره برترین‌های پارک علم فناوری استان همدان گفت: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ،ظهر امروز در دومین جشنواره برترین‌های پارک علم فناوری استان همدان گفت: اشتغال یکی از اولویت‌های اقتصاد دانش‌بنیان است.

سورنا ستاری افزود: معاونت علمی و فناوری از پژوهش‌هایی حمایت می‌کند که مشکلات اقتصاد، اشتغال و اجتماعی استان را حل کند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های علمی استان همدان اظهار کرد: باید ساختار اقتصاد دانش بنیان تغییر کند چرا که این تغییر سبب تحولی بزرگ در اقتصاد کشور می‌شود و پارک علم و فناوری استان قطعا پایه اصلی اقتصاد دانش‌بنیان است.

وی عنوان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان در نظام علمی و فناوری به عنوان رابطه بین صنعت و دانشگاه هستند بنابراین ما احتیاج به برقراری این ارتباط از طریق ایجاد این شرکت‌ها داریم.

ستاری با بیان اینکه اکثر بیکاران کشور تحصیلکرده هستند، تصریح کرد: روش‌های غلط  گذشته در دانشگاه‌ها در حوزه پژوهشی دانشگاه‌ها باید تغییر کند چرا که در بحث علم و فناوری مشکل نه پول و نه دانش است بلکه فرهنگ متکی به درآمد نفتی است که باید اصلاح شود.

وی ادامه داد: ما تاکنون اصول تجارت را بلد نبوده‌ایم و اقتصاد کشور بر پایه درآمد نفت بوده است در حالی که در پژوهش‌ها موفق هستیم و باید بر اصول بازار تمرین کنیم.

معاون علمی فناوری ریاست جمهور از ایجاد صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد و گفت: همچنین قانون معافیت مالیاتی برای پژوهشگران مصوب شده به طوری که پژوهشگرانی که اقدام به ایجاد اشتغال کنند تا 15 سال از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند.

ستاری با اشاره به اینکه استان همدان راهی جز رفتن به سمت صنعت دانش‌بنیان ندارد اظهار کرد: اگر بخواهیم اشتغال ایجاد کنیم باید بر ظرفیت‌های استان تاکید داشته باشیم و همکاری مسئولین استان و اساتید دانشگاه در این حوزه ضروری است.

وی با تاکید به پژوهشگران گفت: در مرحله اول باید طرح خوب با قابلیت اقتصادی شدن وجود داشته باشد بعد به مسائل مالی توجه کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مسئله در پژوهش‌های تجاری مسئله فرهنگی است که باید اصلاح شود و جهت‌گیری استان به سمت اقتصاد دانش‌بنیان باشد.

گفتنی است در پایان این جشنواره از داوران، ناظران و شرکت‌های دانش‌بنیان برتر تجلیل شد.

انتهای پیام/89033/ح30/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها