امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۸:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111294
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور یکشنبه  23 شهریورماه با حضور در مرکز پژوهش‌های مجلس ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور یکشنبه  23 شهریورماه با حضور در مرکز پژوهش‌های مجلس با کاظم جلالی رئیس این مرکز دیدار و گفت‌وگو کرد.

کاظم جلالی در این نشست با اشاره به مشکلات روستاییان، گفت: نباید در کنار توجه به شهرها و مناطق پرجمعیت، روستاها مورد غفلت واقع شوند چرا که عدم توجه به روستاییان زحمتکش، مهاجرت به شهرها، عدم توازن جمعیتی و کاهش تولیدات کشاورزی و دامداری را به همراه خواهد داشت.

وی افزود: توجه به روستاها و اعطای امکانات به روستاییان گامی ارزشمند در جهت رفع محرومیت از چهره مناطق مختلف کشور است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس بهبود معیشت را از نیازهای اصلی روستاییان برشمرد و تصریح کرد: یکی از راه‌های توسعه روستاها توجه به موضوع اشتغال با استفاده از پتانسیل‌های موجود در هر منطقه است.

وی افزود: احداث و راه‌اندازی صنایع تبدیلی در حوزه محصولات کشاورزی و دامداری یکی از راه‌های توسعه روستاهای کشور است.

جلالی ادامه داد: در کنار خدمت‌رسانی به روستاییان باید توانمندسازی روستاها در دستور کار نهاد‌های و دستگاه‌های امر قرار گیرد.

وی با اشاره به اهمیت آمایش سرزمین و نقش آن در اقتصاد مقاومتی، تاکید کرد: با بررسی آمایش سرزمینی باید تمایز بین نگاه توسعه‌ای در شهرها و روستاها در هر منطقه مشخص شود تا توسعه‌ای متوازن در همه نقاط کشور ایجاد گردد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در ادامه با اشاره به اقدامات این مرکز در حوزه توسعه روستایی، یادآور شد: اقدامات گسترده مرکز پژوهش‌های مجلس در تهیه گزارش‌های کاربردی و کارشناسی، در زمینه توسعه، آموزش، اشتغال و بیمه روستایی، شکوفایی پتانسل‌های روستایی را رقم خواهد زد.

سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نیز در این نشست افزایش هزینه روستاییان نسبت به درآمدشان را یکی از مشکلات مهم آنها دانست و گفت: باید با کاهش تورم روستایی از مهاجرت روستاییان به شهرها و حاشیه نشینی آنها جلوگیری کرد.

وی افزود: در سند چشم‌انداز ایران 1404 بهبود معیشت مردم جز افق این سند درنظر گرفته شده است که باید گام‌هایی اساسی در این زمینه برداشته شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با برشمردن مشکلات روستاها در حوزه‌های مختلف، تصریح کرد: باید به مسئله بیکاری و درآمد ناکافی روستاییان که از عوامل اصلی مهاجرت آنها به شهرهاست توجه‌ای ویژه شود.

شایان ذکر است در این نشست که با حضور معاون و کارشناسان معاونت پژوهش‌های زیربنایی و تولیدی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برگزار شد، پژوهشگران نقطه نظرات خود در خصوص توسعه مناطق روستایی و محروم را بیان کردند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها