امروز : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 25
۲۲:۳۸
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1113
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۵
تعداد بازدید: 285
به گزارش خبرگزاری فارس از جیرفت، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی ظهر امروز در آیین یادواره شهدای غواص جنوب شرق کشور با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) ...

به گزارش خبرگزاری فارس از جیرفت، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی ظهر امروز در آیین یادواره شهدای غواص جنوب شرق کشور با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) اظهار داشت: کاروان‌های راهیان نوری که به جاهای مختلف می‌روند، آنچه باید ببینند در اینجا است.

وی با بیان اینکه اساس اردوهای راهیان نور، این جلسه‌ها و یادواره‌ها تربیت یافتن است، افزود: برای شکل‌گیری تربیت واقعی بخشی جنبه تقدیر دارد که شهدا به آن نیاز ندارند و بخش اساسی آن تربیت است که ما به آن نیاز داریم.

سلیمانی هدف از برگزاری از این جلسه‌ها را تجلیل، معرفی و تربیت ذکر و تصریح کرد: کاروان راهیان نور ارزشمند است، دیدن جبهه‌های جنگ عبرت‌آموز و زیارتگاهی ارزشمند و تأثیرگذار است.

وی با تأکید بر بحث سیره شهدا ابراز داشت: آنان انسان‌هایی از جنس ما بودند که به مقام برگزیده رسیدند، بنابراین باید با کردار و گفتار آنان بیشتر آشنا شویم، زیرا شهدا خود مراکز نور بوده و خانواده‌های معظم آنان نیز همچون چراغی در شهر می‌درخشند.

سلیمانی اثرگذارترین موضوع‌های جنگ را دو موضوع مدیریت و معنویت خواند و بیان داشت: این مهم بر موضوع‌های دیگر جنگ و تمام جنگ‌ها برتری داشت.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جبهه را به چشمه توصیف کرد و گفت: منشأ همه رودهای دیگری که امروز آبشارهای دیگری از آن مانند جنگ‌های 22 و 33 روزه و ... ایجاد کردند این چشمه بوده و درک آن مهم است.

سلیمانی با بیان اینکه در باب مدیریت شاهکار اساسی را امام راحل به کار برد، عنوان کرد: یکی از کارهای بزرگ و مهمی که ایشان انجام داد، سپردن اداره جنگ به جوانان بود، اما در کنار این اعتماد ابتدا آن‌ها را تربیت کرد.

سلیمانی جبهه را به نوعی تجلی تفکر امام خمینی(ره) خواند و خاطر نشان کرد: امام در کنار اعتمادی که ایجاد کرد، موجب دگرگونی بزرگی شد که آن حاکم کردن تفکر بسیجی بود تا در مدیریت داخلی جامعه به کار گرفته شود.

وی با بیان اینکه در پیروزی‌ها و شکست‌ها مسائل حاکم بر بیانات امام راحل هیچ تفاوتی نداشت، اظهار داشت: هنگام آزادسازی خرمشهر فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد» و هنگام عدم موفقیت در عملیات بدر ایشان فرمودند «شما بایستید که ما ایستاده‌ایم»، نکته مهم آن تبعیت از مشیت خداوند بود.

سلیمانی تصریح کرد: امروزه کارهای تربیتی و آموزشی مختلفی انجام می‌گیرد، اما اثرگذاری دوران جنگ را ندارد، زیرا فضای حاکم کاذب است در حالی که شهدا و رزمندگان ما بسیار متواضع بودند.

وی افزود: در ابتدای کار غواصی، غواصان در هوای سرد با امکانات غیراستاندارد و آموزش ابتدایی و فشرده به این کار مشغول شدند به‌ گونه‌ای که در عریض‌ترین نقطه اروندرود با سلاح و تجهیزات عبور می‌کردند تا در جنگی نابرابر خط دشمن را بشکنند و زمینه را برای ورود نیروهای دیگر فراهم کنند.

سلیمانی با بیان اینکه فرمانده دوران جنگ فقط فرمانده نظامی نبود، بلکه مبلغ مذهبی بود، عنوان کرد: با این نوع مدیریت معنویت حاصل می‌شد و فرهنگی که در جنگ ایجاد شد از اصطلاحات نظامی تا دیگر چیزها را تغییر داد.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در میان تمام جنگ‌ها به جز تعداد محدودی، از صدر اسلام تاکنون هیچ جنگی به اندازه جنگ تحمیلی ما نمی‌تواند، افتخار و ادعا داشته باشد که معرف مذهب خود است و این مهم موجب افتخار است.

سلیمانی خاطر نشان کرد: باید تلاش شود تا از این صحنه‌ها و فرصت‌هایی که به بهانه گم نشدن و دور نشدن از خط معنویت‌ها برگزار می‌کنیم، حداکثر استفاده را ببریم.انتهای پیام/80002/ع40/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها