امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111300
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، هیئت وزیران در جلسه 16/6/1393 به پیشنهاد ستاد اقامه نماز و به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، هیئت وزیران در جلسه 16/6/1393 به پیشنهاد ستاد اقامه نماز و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آیین نامه ترویج و توسعه فرهنگ نماز ، موضوع تصویب نامه شماره 51867/ت17323 ه مورخ 30/1/1376 و اصلاحات بعدی آن را به شرح زیر اصلاح کرد:

1. عناوین وزارت خانه‌های راه و ترابری، تعاون، کار و امور اجتماعی، صنایع، معادن و فلزات و بازرگانی به ترتیب و حسب مورد به راه و شهرسازی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت و سازمان‌های تربیت بدنی، مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و برنامه بودجه به ترتیب به وزارت ورزش و جوانان و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور اصلاح می‌شود.

2. در ماده (5) بعد از عبارت "کارکنان و خانواده ها" عبارت "مخاطبین و دستگاه ها" اضافه شود.

3. در بند (ث) ماده (7) پس از عبارت "سازمان بهزیستی کشور"عبارت "موظف است مدیران و مربیان مهدهای کودک را به روش های مناسب با فلسفه، آثار و احکام نماز آشنا نموده و" اضافه می‌گردد.

4. بند (ت) ماده (8) به شرح زیر اصلاح می‌شود:

ت- جشنواره‌ها، نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری، مسابقات کتابخوانی و پژوهش‌های دوره‌ای با موضوع نماز انجام شود.

5. بندهای (ث) و (ج) ماده (8) حذف می شود و عنوان بند (چ) به بند (ت) تغییر می یابد.

6. در ماده (9) بعد از عبارت "مساجد و نمازخانه های دستگاه های اجرایی" عبارت " اقدام کرده و نسبت به ارتقای دانش و مهارت آنان" و بعد از عبارت " از محل اعتبارات دستگاه های اجرایی" عبارت "براساس دستورالعمل یکسان سازی پرداخت حق تبلیغ ائمه جماعات سازمان تبلیغات اسلامی" اضافه می‌شود.

7. در ماده (11) متن ذیل به عنوان بند (ث)اضافه می‌شود:

ث-در پروژه های عمرانی شهر و شهرک سازی و راهسازی، مکان مناسب و متناسب به منظور احداث مسجد و نمازخانه پیش‌بینی شود.

8. متن ذیل به عنوان بند (ت) به ماده (15)اضافه می‌شود:

ت-نسبت به شناسایی و حمایت مادی و معنوی از فعالیت‌های انفرادی و گروهی جوانان در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز اقدام شود.

9. متن ذیل به عنوان بند (ت) به ماده (15) اضافه می‌شود:

ت-تمهیدات و اقدامات لازم را برای ترغیب و تشویق بازارها و صنوف جهت برگزاری نماز جماعت در اول وقت به عمل آورد.

10. متن زیر جایگزین ماده (16) می‌شود:

ماده 16- سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری موظف است اقدامات ذیل را به عمل آورد:

الف-تدابیر لازم جهت پیش بینی محل مناسب و پاکیزه با امکانات لازم برای برگزاری نماز و نظافت و نگهداری آنها، در مهمانخانه ها (هتل ها)، مهمانسراها و مهمان پذیرها، مراکز ایرانگردی و جهانگردی و به ویژه خوراک سراهای(رستوران‌های) مستقر در جاده‌ها، اتخاذ می‌شود.

ب- در طرح‌های جدید ساختمانی، مهمانخانه‌ها (هتل ها)، مهمانسراها، مهمان‌پذیرها، مراکز ایرانگردی و جهانگردی، نمایشگاه‌ها و مراکز فرهنگی، هنری و گنجینه‌ها (موزه‌ها) فضای لازم برای مسجد و نمازخانه به صورت شاخص پیش‌بینی شود.

11. متن زیر جایگزین ماده (17) می‌شود:

ماده 17- معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور موظف است نسبت به پیش‌بینی بودجه مورد نیاز برنامه‌های ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی در موافقت نامه‌های متبادله با آنها اقدام نماید.

12. متن زیر جایگزین ماده (19) جایگزین می‌شود:

ماده 19- وزارت کشور موظف است تسهیلات و زمینه های مناسب برای ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در سطح استان ها را فراهم کرده و حمایت های مادی و معنوی لازم را از تشکل های مردم نهاد که با موضوع اقامه نماز فعالیت می کنند (نماز یاوران) به عمل آورد.

13. متن ذیل جایگزین ماده (20) می‌شود:

ماده 20- بالاترین مقام مسئول دستگاه‌های موضوع ماده(1) موظفند همه ساله گزارش عملکرد سالیانه دستگاه مربوط را جهت نظارت و ارزیابی از طریق ستاد اقامه نماز به هیئت وزیان ارائه کنند.

این مصوبه در تاریخ 20/6/1393 از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور ابلاغ شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار