امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۸:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111304
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 71
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «میرسلاو لایچاک» وزیر خارجه جمهوری اسلواک عصر امروز با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «میرسلاو لایچاک» وزیر خارجه جمهوری اسلواک عصر امروز با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط خوب 2 کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلواک، اظهارداشت:‌ با توجه به پیشینه مثبت روابط دو کشور و ذهنیت مثبت مردم ایران از اسواک‌ها، مجلس شورای اسلامی از گسترش روابط خود با مجلس اسلواک در قالب گروه‌های دوستی و کمیسیون‌های تخصصی مجالس استقبال می‌کند.

وی در ادامه از تحولات سوریه و عراق و ائتلاف آمریکا و هم‌پیمانانش برای مبارزه با تروریسم در این کشورها سخن به میان آورد و تصریح کرد: آمریکا و هم‌پیمانانش با سیاست مقابله گزینشی با تروریسم،‌ عدم صداقت در مبارزه با آن‌ها و منفعت‌طلبی و منفعت‌جویی در منطقه،‌ در مبارزه با تروریست توفیقی نخواهند داشت.

بروجردی ائتلاف ضد داعش را بهانه آمریکا برای تحقق اهداف نامشروع خود در منطقه دانست.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مذاکرات هسته‌ای کشورمان با گروه 1+5، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای را حق مسلم خود می‌داند و با رویکرد حفظ این اصل و مخالفت جدی با بمب هسته‌ای و ساخت آن در عین پایبندی به مذاکرات هسته‌ای برای احقاق حق خود ادامه خواهد داد.

«میرسلاو لایچاک» وزیر خارجه اسلواک نیز در این دیدار با اشاره علاقمندی کشورش برای گسترش روابط خود با ایران، گفت: با توجه به ظرفیت‌های فراوانی که 2 کشور در عرصه‌های مختلف دارند، جمهوری اسلواک از گسترش روابط تجاری، اقتصادی و علمی و فناوری محور خود با ایران استقبال می‌کند.

وی افزود: جمهوری اسلواک از حق جمهوری اسلامی ایران در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای حمایت می‌کند و امیدوار است نتیجه مذاکرات هسته‌ای با گروه 1+5 رفع کامل تحریم‌های صورت گرفته علیه ایران باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها