امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۷:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111325
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی ظهر امروز در شورای فرهنگ عمومی استان همدان با اشاره به اینکه مجمع

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی ظهر امروز در شورای فرهنگ عمومی استان همدان با اشاره به اینکه مجمع خیرین ازدواج راه‌اندازی شود، اظهار کرد: باید برای تحقق ازدواج آسان کمیته‌هایی ایجاد و مسئولیت آن را بر عهده افراد متخصص سپرده شود و نتیجه فعالیت آنان در شورای فرهنگ عمومی استان مطرح شود.

وی با بیان اینکه مسئله جلوگیری از طلاق و ازدواج آسان باید از یکدیگر منفک شود، افزود: تعداد زیادی از ادارات دولتی دارای سالن جلسات هستند که می‌توانند آن را برای برگزاری مراسم عروسی در اختیار زوج‌های جوان قرار دهند و تنها هزینه آب و برق آن را مطالبه کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با تأکید بر اینکه مراسم عقد و ازدواج را می‌توان در حسینیه‌ها نیز برگزار کرد، ادامه داد: بسیاری از افراد برای کرایه کردن یک تالار برای مراسم عروسی بدهکار هستند درحالی‌که حسینیه‌ها با توجه به اینکه توسط مردم ساخته شدند در طول سال تنها برای عزاداری محرم به مدت 10 شب استفاده می‌شوند.

وی تصریح کرد: برای ساخت و تجهیز حسینیه‌ها هزینه‌های هنگفتی می‌شود و می‌توان از آن به عنوان دارالقرآن، کتابخانه و سایر کارکردهای فرهنگی - دینی استفاده کرد.

طه‌محمدی با اشاره به اینکه بسیاری از طلاق‌ها در بیکاری مرد خانه ریشه دارد، خاطرنشان کرد: باید بتوانیم اندک درآمدی برای افراد مهیا کنیم تا زندگی خود را سرپا نگاه‌ دارند و از متلاشی شدن خانواده جلوگیری شود.

وی با تأکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین مشکلات ترویج ازدواج فرهنگی است که در کشور به وجود آمده، گفت: برخی از افراد تصور می‌کنند زن و شوهر جوان از همان ابتدای زندگی خود باید دارای زندگی مجللی باشند درحالی‌که باید توقعات کاهش یابد.

امام جمعه شهر همدان با بیان اینکه در گذشته حجاب و عفاف جوانان را به سمت ازدواج سوق می‌داد، تصریح کرد: با گسترش دایره امر به معروف و نهی از منکر باید تنوع‌خواهی را محدود کرد تا جوانان تن به ازدواج دهند.

انتهای پیام/89033/ق30/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها