امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111326
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، سید علی‌اکبر پرورش پیشگام انقلاب اسلامی در اصفهان و یار دیرینه امام خمینی (ره) و رهبر معظم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، سید علی‌اکبر پرورش پیشگام انقلاب اسلامی در اصفهان و یار دیرینه امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب بود، وی از شخصیت‌های بارز انقلابی اصفهان بود که خدمات بسیاری را در سال‌های مبارزه علیه رژیم طاغوت و دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی انجام داد و سابقه استاد پرورش در فعالیت‌های گسترده سیاسی و اجتماعی پوشیده بر کسی نیست.

از جمله فعالیت‌های استاد پرورش را می‌توان داشتن نقش محوری در مبارزات پیش از انقلاب اسلامی در اصفهان، عضویت در شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی، عضویت در شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی و قائم مقامی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی، تصدی وزارت آموزش و پرورش در دولت شهید باهنر، نماینده مجلس خبرگان قانون اساسی، عضویت در شورای عالی دفاع، نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره‌های اول و سوم و چهارم ذکر کرد.

شخصیتی که بسیاری از بزرگان نظام مقدس اسلامی نظیر شهید بهشتی، مرحوم عسکراولادی و شخصیت‌هایی مانند آیت‌الله مهدوی‌کنی، حجت‌الاسلام قرائتی و سرلشکر رحیم صفوی وی را بسیار تمجید کرده‌اند و مضمون کلام همه آنها نشان از بزرگی شخصیت استاد پرورش و خدمات بسیار وی به نظام مقدس اسلامی و کشور دارد و البته خدمات وی همچنان ماندگار است چرا که شاگردان استاد پرورش که تعداد آنها هم کم نیست امروزه در حال خدمت کردن به این کشور و انقلاب اسلامی هستند.

استاد سید علی‌اکبر پرورش پس از سال‌ها خدمت مخلصانه و به قول حجت‌الاسلام قرائتی 40 سال کار مجانی برای مردم و انقلاب، سرانجام در 6 دی‌ماه سال 1392 چشم از جهان فروبست و نصرت و یاری انقلاب را به دست شاگردانش و نسلی که تربیت کرد سپرد و در گلستان شهدای اصفهان آرام گرفت.

نزدیک به ده ماه است که استاد پرورش در گلستان شهدای اصفهان دفن شده اما هنوز مزار استاد پرورش با چند قطعه بنر پوشانده شده است و عکسی نیز از وی در قسمت بالا سر نصب شده است که البته این موضوع دور از شأن یک بزرگ مرد انقلابی است و باید هرچه سریع‌تر نسبت به نصب سنگ و ساخت مزار مرحوم پرورش اقدام شود.

انتهای پیام/2301/ع40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها