امروز : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 21
۰۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111333
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علیرضا نادری در نشست خبری خود با اشاره به اینکه نخستین بار تخلفات ساختمانی در بلدیه در سال 1324 مطرح شد اظهار داشت: در ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علیرضا نادری در نشست خبری خود با اشاره به اینکه نخستین بار تخلفات ساختمانی در بلدیه در سال 1324 مطرح شد اظهار داشت: در آن زمان تخلفات به عنوان جرائم کیفری تلقی می‌شد و در ادامه نیز در سال‌های 1362 تخلفات ساختمانی از حالت کیفری درآمده و جنبه حقوقی پیدا کرد.

وی تصریح کرد: تخلفات و ساخت و سازها به دو شکل است. تخلفاتی که پروانه دارند و تخلفاتی که پروانه ندارند.

نادری با اشاره به شائبه‌هایی که در دولت یازدهم در خصوص کمیسیون ماده 100 و بحث درآمدی برای شهرداری مطرح شده است گفت: به هیچ وجه این موضوع را قبول نداریم وشهرداری هیچ برنامه‌ای را برای این موضوع و کسب درآمد ندارد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به اینکه تخلفات به دو صورت تخلفات کیفی و کمی است گفت: تخلفات کیفی عبارت‌ است از ضوابطی که در بحث آتش‌نشانی رعایت نمی‌شوند یا پله فرار برای ساختمان در نظر گرفته نمی‌شود.

وی افزود: شهرداری تهران به شدت با تخلفات کیفی که با جان مردم بستگی دارد برخورد می‌کند و تاکید می‌کنیم که به هیچ وجه به تخلفات کیفی پایان کار داده نمی‌شود و عواقب آن را نیز به عهده می‌گیریم.

نادری در ادامه با اشاره به اینکه به زودی اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌ها در خصوص تخلفات کیفی و کمی خواهد شد گفت: در بخش تخلفات کمی در ماده 100 که با تصمیم سه نفر (قاضی قوه قضاییه، نماینده وزارت کشور و نماینده شورای شهر) که تصمیم‌گیری می‌شود رای صادره را اجرا می‌کنیم.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران بیان داشت: بنا داریم رقم جرایم را افزایش دهیم و آنقدر رقم آنها بالا باشد که کسی تخلف نکند و در واقع این جرائم بازدارنده در موضوع تخلف باشند.

وی درادامه از آمادگی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران برای دریافت راهکارها در خصوص تخلفات کمی خبر داد و گفت: کارشناسان در این بخش می‌توانند مطالب خود را به حوزه‌های کارشناسی ارائه دهند.

نادری در خصوص لایحه ضوابط و نمای ساختمانی شهر تهران نیز گفت: این موضوع اخیرا در شورای شهر مطرح شده است ضمن اینکه ما بخش‌نامه‌ها و ضوابط نمای ساختمان‌های شهر تهران را در سه بخش ایجابی، سلبی و توصیه‌ها ابتدای سال 93 به مناطق ابلاغ کرده‌ایم و طی هفته جاری این لایحه به شورای شهر ارسال خواهد شد.

نادری در ادامه با اشاره به بحث حریم شهر تهران گفت: دو سال گذشته حوزه معاونت شهرسازی و معماری کمیته‌ای حریم تشکیل داد و پرونده‌هایی که در اینجا مطرح می‌شود رای منفی داده می‌شوند و ما اعتقاد داریم نباید ساخت و ساز در حریم تهران صورت گیرد.

وی در ادامه در خصوص بوستان ولایت گفت: اولین فرودگاه کشور در سال 1301 در این منطقه ساخته شده بود که در سال 1303 نخستین پرواز در فرودگاه قلعه‌مرغی انجام شد.

وی افزود: بخشی از این فرودگاه ثبت ملی شده است.

نادری خاطرنشان کرد: در اسفند 89 ودر بازدید مقام معظم رهبری از پادگان قلعه‌مرغی قرار شد این پادگان به بوستان و فضای سبز تبدیل شود و در نهایت براساس مصوبه مجلس که تاکید کرده است پادگان‌ها باید بیرون از شهر باشد، 80 هکتار از پادگان قلعه‌مرغی به بارگذاری ساخت و ساز و فضای سبز اختصاص داده شد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران ادامه داد: در سال 1383 و  در زمانی که قالیباف هم شهردار تهران نبوده است شورای عالی شهرسازی در آن زمان مصوبه‌ای را به تصویب می‌رساند که 50 درصد پادگان قلعه‌مرغی به بخش مسکونی و باقیمانده آن در بخش خدمات اختصاص داده شود.

وی افزود: در سال 85 مجددا مصوبه کمیسیون ماده 5 مورد بررسی قرار می‌گیرد و در نهایت ساخت مرکز تجارت جهانی در این منطقه منتفی می‌شود.

نادری بیان داشت: آخرین مصوبه در خصوص پادگان قلعه‌مرغی 31 خرداد 89 برمی‌گردد که در نهایت براساس مصوبه شورای عالی شهرسازی 75 درصد از این زمین به فضای سبز و مابقی به سطح اشتغال اختصاص پیدا می‌کند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از تصمیم جدید شورای عالی شهرسازی در خصوص بوستان ولایت خبر داد و گفت: صحبت‌هایی که در جلسه امروز شده است قرار است 25 درصد از سطح اشتغال در این بوستان 10 درصد تعلیق کاهش پیدا کند.

وی افزود: شهرداری تهران در بوستان ولایت به دنبال فضای سبز و نشانی از جمهوری اسلامی است و طرح‌هایی از جمله راه‌اندازی دانشگاه مذاهب بین‌الملل و یا سالن ورزشی 20 هزار نفری برای دانشگاه در دستور کار قرار دارد.

نادری تاکید کرد: هر پروژه‌ای که در هر جای دنیا محقق می‌شود به سه رکن اساسی مردم، حاکمیت و سرمایه‌گذاری بستگی دارد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در ادامه در خصوص آخرین وضعیت آرامستان‌ها گفت: بیش از 100 بقعه متبرکه شناسایی شده که قرار است در این مکان‌ها جانمایی‌هایی برای دفن متوفیان صورت گیرد.

وی افزود: مطالعات فرهنگی و کشورهای پیشرفته در خصوص آرامستان‌ها در دستور کار قرار گرفته است و در این زمینه از چندین مشاور استفاده می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها