امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۲۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111338
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرج، ابوالحسن فیروزآبادی ظهر امروز در نهمین جشنواره امتنان از کارآفرینان و تعاونی‌های استان البرز که ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرج، ابوالحسن فیروزآبادی ظهر امروز در نهمین جشنواره امتنان از کارآفرینان و تعاونی‌های استان البرز که در موسسه تحقیقاتی اصلاح و تهیه نهال و بذر برگزار شد، اظهار کرد: رفع بیکاری و توسعه این مهم از اولویت‌های ما است.

وی افزود: کارآفرینی از مباحث کلیدی است که می‌تواند ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر یاری دهد.

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان این که کارآفرینی با تکیه بر توانایی منابع انسانی ایجاد می‌شود، افزود: امروز کارآفرینان بسیاری با استفاده از دانش و استعداد خود توانسته‌اند گام‌های مهمی را در کاهش روند بیکاری بردارند.

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی تصریح کرد: سربازان این میدان در گستره اطلاعات و تحولات؛ «کارآفرینان» هستند، کارآفرینان، نقش بزرگی را در روابط بین‌الملل دنیا ایفا می‌کنند و به نوعی ابزار قدرت اقتصادی در دست این گروه است.

فیروزآبادی شناخت فناوری‌های نو را مهم ارزیابی کرد و گفت: اگر کارآفرینان با فناورهای نو نیز آشنا شوند می‌توانیم عملکرد بسیار مناسبی در مسیر توسعه کار و اشتغالزایی داشته باشیم و توسعه اقتصادی را نیز شاهد باشیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در این باره ادامه داد: اقتصاد مبتنی بر مدیریت جهادی مصداق کارآفرینی و به عنوان یک تکلیف، برخاسته از روحیه آرمان خواهی است که با حرکت در جهت دانش در خدمت ارائه نوآوری‌ها، با شناخت فرصت‌ها رقم می‌خورد.

این مسئول یکی از بخش‌هایی که می‌تواند ما را از گردنه‌های تحریم‌ها دور سازد را تعاونی‌ها عنوان کرد و گفت: توجه به توسعه تعاونی‌ها و ارتقای فعالیت تعاونی‌ها یکی از مهمترین مسائلی است که باید بیش از گذشته به آن توجه شود.

وی مردمی بودن و عدالت‌گری را در کنار کار جهادی از مهمترین مزایای تعاونی‌ها عنوان و مطرح کرد: اگر تعاونی‌ها در کشور فعال شوند شاهد تحولات بزرگی در اقتصاد کشور خواهیم بود.

*500 شرکت دانش‌بنیان در کشور فعال است

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در ادامه سخنان خود به فعالیت 500 شرکت دانش‌بنیان در کشور اشاره کرد و گفت: نقش شرکت‌های دانش بنیان در توسعه تعاونی‌ها بسیار مهم است لذا لازم است تا این شرکت‌ها نیز با رشد بیشتری مواجه شود.

فیروزآبادی بیان داشت: در این راستا و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال 50 شرکت نیز به جمع شرکت‌های دانش بنیان اضافه خواهد شد.

انتهای پیام/2302/ل30/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار