امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111342
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نعمت‌الله موسی‌پور امروز در دومین روز از نهمین اجلاس رؤسای پردیس‌ها و مراکز آموزش

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نعمت‌الله موسی‌پور امروز در دومین روز از نهمین اجلاس رؤسای پردیس‌ها و مراکز آموزش عالی دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور که در پردیس شهید مفتح شهر ری برگزار می‌شود در سخنانی اظهار داشت: بحث کیفیت آموزشی واقعیت داشته و طلب مخاطبان ما یعنی دانشجویان است و تأکید ریاست دانشگاه، پشتیبان این امر است.

وی ادامه داد: برنامه ارتقاء کیفیت آموزش شامل ضرورت تغییر در جهت کیفیت، عاملان تغییر در خدمت کیفیت، حامیان تغییر در جهت کیفیت و ناظران بر تغییر در جهت کیفیت است.

موسی‌پور افزود: برنامه‌های اعتلای کیفیت آموزشی نیز شامل انتخاب مدرس بر اساس صلاحیت تدریس، زمان و مکان آموزش، فعالیت موظف تدریس و غیر تدریس، توزیع دروس و تقدم اعضا در کل استان بوده و نظارت بر تدریس، زمان، محتوا و ارزشیابی توسط گروه آموزشی و منابع درسی حائز اهمیت بسیار است.

وی اضافه کرد: اعلام می‌کنیم در نیمسال آینده ارائه جزوه ممنوع است و آنچه گروه می‌بیند و تحصیل می‌کند را خودمان منتشر می‌کنیم.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان به ضرورت بازنگری برنامه‌های درسی اشاره کرد و گفت: عمر دراز برنامه‌ها، هماهنگی با سند تحول آموزش و پرورش و رویکردهای بنیادین بر تربیت حرفه‌ای با تمرکز بر شایستگی‌محوری و عملگرایی مورد تأکید است که بخشی از این برنامه‌ها از مهر آغاز می‌شود.

موسی‌پور اضافه کرد: کارورزی برنامه اصلی پیوند نظریه با عمل است و درس کارورزی برنامه اجرایی با مدرس مشترک و همراه با معلم راهنما انجام می‌شود و بزرگترین برنامه بهسازی و تحرک حرفه‌ای معلمان آموزش و پرورش است و می‌خواهیم نشان دهیم 10 هزار معلم را با یک‌هزار مدرس را تا پایان نیمسال آموزش می‌دهیم.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد: بهترین مدرسان شما که بتوانند توان دانشگاه را به نمایش گذارند برای درس کارورزی انتخاب کنید چرا که کارورزی نماد عمل علمی ما در مدرسه است و برنامه فوق سنگین دانشگاه فرهنگیان است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها