امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111355
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، توران کاراتاش‌ آغاز به کار جشنواره فرهنگی ـ ادبی دانشجویان

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، توران کاراتاش‌ آغاز به کار جشنواره فرهنگی ـ ادبی دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های منطقۀ قفقاز در دانشگاه تبریز اظهار کرد: شهر تبریز مهد دانش و علم بوده که نویسندگان و شاعران بزرگی به منطقه و جهان معرفی کرده که نمونه بارز آن شهریار است که چهره جهانی دارد و برای همه ترک زبان شناخته شده است و باید به مردمان این شهر افتخار کرد.

وی با اشاره به شهرت تبریز به عنوان یکی از مراکز مهم فرهنگی و تاریخی ایران گفت: در بازدیدمان از شهر تبریز این امر واقعا مشهود و نمایان بود.

قدیر گلکاریان، دبیر اجرایی اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز نیز در این آیین با بیان اینکه دانشجویان امروزی که تلاشگران و تحول‌سازان آینده هستند، می‌توانند با تبادل نظر و اشتراک مساعی راهکارهای بسیار سودمندی را برای بشریت به ارمغان بیاورند، تصریح کرد: اتحادیه دانشگاه‌های منطقه قفقاز با باور به اینکه، نگاه جوان همیشه رو به افق‌های باز است، دومین جشنواره فرهنگی ـ ادبی خود را با عنوان «نگاه جوان قفقاز ـ ‌دو» به مناسبت یکصد و هشتمین سالگرد تولد استاد شهریار در میان دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های منطقه قفقاز برگزار می‌کند.

به گفته وی، این عملکرد و اقدام، در واقع ادامه روند همان باور و اصولی است که اتحادیه بدان پایبند است و بر این اساس نخستین جشنواره در نخجوان برگزار شد و دومین آن با همت و میزبانی دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.

گلکاریان در ادامه افزود: این جشنواره از دو منظر بسیار حائز اهمیت که در مرحله نخست آنکه اتحادیه توانسته است دومین جشنواره خود را در شهری برگزار کند که شهر اولین‌ها است و این جشنواره نیز بر شناسنامه پر افتخار آن برای نخستین بار نقش می‌بندد و اهمیت تبریز را نشان می‌دهد.

به گفته وی، از این روست که تاریخ بار دیگر تکرار می گردد و تبریز شاهد مهمانان ارجمندی از کشورهای آذربایجان، ترکیه،گرجستان، قرقیزستان و قبرس است و این بار تاجران خرد و سرمایه‌داران اندیشه‌های فردا، گرد هم آمد‌ه‌اند تا جشنواره‌های را رقم بزنند که زمینه‌ساز تحولات و توسعه در آینده باشد.

دبیر اجرایی اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز یادآور شد: جشنواره فرهنگی ـ ادبی دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های منطقه قفقاز با برنامه‌ریزی دو ساله و فعالیت مستمر از بهمن ماه 1392 شکل اولیه را به خود گرفت و با فراخوانی یک مرحله‌ای از میان مقالات رسیده به دبیرخانه 21 مقاله از کشورهای منطقه قفقاز و 10 مقاله از ایران به عنوان مقالات انتخابی برتر در این جشنواره معرفی و ارائه می‌شوند.

‌‌بر اساس این گزارش، این جشنواره در مدت سه روز برگزاری و با ارایه مقالات برگزیده و تجلیل از نویسندگان مقالات برتر 26 شهریور ماه  به کار خود پایان می‌دهد.

انتهای پیام/60002/ش/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها