امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111370
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، نیروهای ارتش سوریه در کنار نیروهای دفاع ملی این کشور در کنار عملیات آزادسازی کوی ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، نیروهای ارتش سوریه در کنار نیروهای دفاع ملی این کشور در کنار عملیات آزادسازی کوی «الغویران» در شهر حسکه، با انجام عملیات‌هایی در ریف جنوبی قامشلی چندین شهرک و روستا را نیز آزاد کنند.

در جریان این عملیات نیروهای ارتش سوریه بر شهرک‌ها و روستاهای تل شریسه، الحاجیه، المتینه، الحاره، کبیبه، عوینه و تل عوینه تسلط یافته و کنترل آنها را در دست گرفتند و به این ترتیب به شهرک «تل حمیس»، مهمترین پایگاه داعش در ریف قامشلی که یکی از مهمترین خطوط کمک و امدادرسانی این گروه از عراق به سوریه است، نزدیک شدند.

یک منبع نظامی سوری درباره اهمیت پیروزی‌های امروز ارتش سوریه گفت که تسلط ارتش سوریه بر این مناطق کمربند امنیتی پیرامون شهر قامشلی را توسعه می‌دهد و خطر داعش را از این شهر و فرودگاه بین المللی آن بیش از پیش دور می‌کند.

این منبع افزود: یکی از مهمترین دلایل انجام این عملیات پایان دادن به حملات خمپاره‌ای و موشکی گروه‌های مسلح به شهر قامشلی و اطراف آن است.

اما از ریف شرقی قامشلی گزارش شده که کمیته‌های دفاع مردمی کُردهای سوریه موفق شدند، بر 14 روستا در این منطقه تسلط یابند و درگیری‌ها میان این کمیته‌ها با گروه تروریستی تکفیری داعش در نزدیکی شهرک تل حمیس ادامه دارد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار