امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111371
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه مصری «الیوم السابع»، دادگاه کیفری «الجیزه» امروز طی حکمی دستور مجازات حبس ۲۵ ساله برای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه مصری «الیوم السابع»، دادگاه کیفری «الجیزه» امروز طی حکمی دستور مجازات حبس ۲۵ ساله برای محمد بدیع، رهبر اخوان المسلمین و 14 نفر از رهبران این گروه در خصوص حادثه منطقه «البحر الاعظم» را صادر کرد.

جلسه محاکمه رهبران اخوان المسلمین پس از پایان جلسه محاکمه فرار از زندان «وادی النطرون» آغاز شد و در آن محمد بدیع خطار به روسای دادگاه گفته که وی چندین ماه است که وکیل خود را ندیده است.

دادگاه کیفری جیزه غیر از محمد بدیع، «محمد البلتاجی، عصام العریان، عاصم عبدالماجد، صفوت حجازی، عزت صبری حسن، انور علی، الحسینی عنتر محروس، هشام ابراهیم کامل، جمال فتحی یوسف، احمد ضاحی محمد، عزب مصطفی مرسی، باسم عوده، ابوالدهب حسن محمد و محمد علی طلحه» را نیز به حبس ابد محکوم کرد.

محکومان به چندین اتهام از جمله اخلال در امنیت عمومی، همکاری در انجام اقدامات تروریستی و قتل، تشکیل باندی مسلح برای حمله به شهروندان متهم شدند.

دادگاهی در قاهره دو ماه قبل نیز در خصوص پرونده مربوط به وقایع میدان رابعه العدویه خصوصا پرونده "بستن مسیر قلیوب"، رهبر اخوان المسلمین و دیگر مقامات ارشد این گروه را به حبس ابد محکوم کرد.

براساس حکم دادگاه کیفری شبرا الخیمه در قاهره، محمد بدیع، رهبر اخوان المسلمین به همراه محمد بلتاجی، صفوت حجازی، از معاونان رهبر اخوان المسلمین و دو تن از وزیران عضو این گروه در دولت سابق مصر به حبس ابد محکوم شدند به علاوه اینکه اموال منقول حزب آزادی و عدالت وابسته به گروه اخوان المسلمین نیز بلوکه شد و همچنین این افراد ملزم به پرداخت غرامت مالی شدند.

اتهام این افراد بستن مسیر قلیوب است که اعضای اخوان المسلمین در اعتراض به عزل محمد مرسی، رئیس جمهور برکنار شده مصر دست به این کار زده بودند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها