امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111377
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان صبح امروز -دوشنبه- با میراسلاو لایچاک معاون نخست‌وزیر و وزیر امور ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان صبح امروز -دوشنبه- با میراسلاو لایچاک معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه اسلواکی که در حال دیدار از کشورمان می‌باشد ملاقات و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با مرور روابط دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و اسلواکی در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، پارلمانی، فرهنگی و همکاری علمی و تحقیقاتی، ظرفیت‌های دو کشور برای ارتقای همکاری‌ها و گسترش مناسبات را در سطح مناسبی دانست و ابراز امیدواری کرد با به نتیجه رسیدن همکاری‌های دو کشور در زمینه فراهم سازی بستر مناسب توسعه همکاری‌های اقتصادی، بخش‌های خصوصی دو کشور از زمینه‌های مساعد برای فعالیت در این حوزه برخوردار شوند.

ظریف با ارزیابی مثبت از مواضع اسلواکی در خصوص برخی موضوعات مهم منطقه خاورمیانه  نگاه واقعگرانه و مبتنی بر واقعیات میدانی در بحران‌های منطقه از جمله عراق، سوریه و غزه را مورد تاکید قرار داد.

میراسلاو لایچاک معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه اسلواکی نیز در این دیدار به همکاری‌های موجود بین دو کشور اشاره کرد و زمینه‌های موجود برای ارتقاء همکای‌ها در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، تجاری، مبادلات فرهنگی و پارلمانی را مورد توجه قرار داد.

وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و اسلواکی همچنین در خصوص اهمیت تبادل هیأت‌ها در حوزه‌ها و سطوح مختلف  بین دو کشور به ویژه برنامه آتی دیدار متقابل مقامات تاکید کردند.

ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و میراسلاو لایچاک معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه اسلواکی در این دیدار علاوه بر رایزنی در خصوص عراق، سوریه، افغانستان و اوکراین در خصوص روند گفت‌وگوهای هسته‌ای کشورمان با گروه کشورهای 1+5  نیز تبادل نظر کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها