امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111380
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، نیروهای ارتش سوریه با انهدام پل استراتژیک و بسیار مهم «السیاسه» مهمترین و اصلی‌ترین ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، نیروهای ارتش سوریه با انهدام پل استراتژیک و بسیار مهم «السیاسه» مهمترین و اصلی‌ترین مسیر کمک و امدادرسانی گروه تروریستی تکفیری «داعش» به شهر دیر الزور را که بر آن تسلط دارند، قطع کردند.

منابع میدانی سوری با اشاره به انهدام این پل توسط عملیاتی دقیق و از پیش برنامه‌ریزی شده تاکید کردند، با انهدام این پل کمک‌های نظامی و لجستیکی شهر دیر الزور قطع شده است.

منابع خبری وابسته به گروه‌های مسلح تکفیری نیز با بیان اینکه صدای انفجاری شدید امروز صبح اطراف شهر دیر الزور شنیده شد، تاکید کردند که این صدا ناشی از انهدام پل استراتژیک السیاسه بود که تنها راه ارتباطی مناطق تحت تصرف داعش در دیر الزور و بخش شرقی رود فرات بود که به «منطقه الجزیره» معروف است تا به این طریق شهر دیر الزور در محاصره ارتش سوریه درآید.

به این ترتیب کمک‌های نظامی و غذایی و انسانی از این پس تنها از طریق رود فرات و قایق امکان ورود به شهر دیر الزور را دارند، چراکه نیروهای ارتش سوریه بر گذرگاه‌های «عیاش» از محور غربی و «البانوراما» از محور جنوبی و «هرابش» از محور شرقی تسلط دارد تا به این طریق شهر دیر الزور وارد محاصره زمینی شود.

از داخل شهر نیز خبر می‌رسد، یگان‌های ارتش سوریه با عناصر تکفیری داعش در کوی «الجبیله» و منطقه «الردیسات» شهر دیر الزور درگیر شده تا به موازات آن یگان توپخانه ارتش سوریه نیز مواضع این گروه‌ها در این شهر را هدف گرفته و منهدم کنند و ده‌ها تروریست را به هلاکت رسانده و زخمی کنند.

در همین راستا نیروهای ارتش سوریه تونلی به طول 80 متر را که گروه‌های مسلح از آن برای نقل و انتقال خود و تجهیزات نظامی و کمک‌های امدادیشان در کوی «العرفی» شهر دیر الزور استفاده می‌کردند، را منهدم کردند.

از کوی «الحویقه» در شهر دیر الزور نیز خبر می‌رسد که این کوی در معرض گلوله باران شدید ارتش سوریه قرار دارد. در حالی‌که نیروی هوایی ارتش سوریه نیز حملاتی را علیه مواضع گروه‌های مسلح در کوی «الصناعه» هدف قرار داد و دو کوی الجبیله و الرشدیه شاهد درگیری‌های شدید و سخت بین نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح تروریستی است.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها