امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111382
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه ایندیپندنت،‌ رهبر استقلال طلبان اسکاتلند بر نقش مستقیم دیوید کامرون در مبارزه علیه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه ایندیپندنت،‌ رهبر استقلال طلبان اسکاتلند بر نقش مستقیم دیوید کامرون در مبارزه علیه کمپین استقلال تاکید کرد.

الکس سموند گفت: «مردم اسکاتلند خواهند فهمید که اثرات انگشت نخست وزیر و وزارت خزانه‌داری انگلیس روی سراسر کمپین مرعوب‌سازی مردم و شرکت‌های مالی و بانکی به وضوح وجود دارد.»

اشاره سموند به زمزمه‌ها درباره خروج موسسات بانکی مهم از اسکاتلند در صورت استقلال آن مطرح شد.

طی روزهای اخیر تحت فشارهای خزانه‌داری انگلیس «بانک سلطنتی اسکاتلند» و گروه بانکی «لویدز«، از بانک‌های بزرگ انگلیسی اعلام کردند که در صورت استقلال اسکاتلند، از کشور جدید خارج خواهند شد؛ این دو بانک از مهم‌ترین موسسات مالی فعال در اسکاتلند هستند.

اظهارات وزیر اول اسکاتلند در واکنش به فشارهای مختلف سیاسی،‌ اقتصادی و روانی مقامات لندن برای ترغیب پاسخ «نه» به همه‌پرسی استقلال مطرح شد؛ فشارهایی که پای رسانه‌های این کشور را نیز به میان آورده است.

در آخرین نمونه از اعتراضات به جانبداری ساکنان لندن،‌مردم اسکاتلند به پوشش رسانه‌ای رسانه دولتی انگلیس در قبال همه‌پرسی اعتراض کردند؛ تجمع‌کنندگان با حضور در مقر شبکه بی‌بی‌سی در ادینبورو مرکز اسکاتلند خشم خود را از پوشش «جهتدار و جانبدارانه» این شبکه مطرح کردند.

همه‌پرسی استقلال اسکاتلند 27 شهریور و در حالی برگزار می‌شود که هر دو طرف مبارزات با انتشار نظرسنجی‌هایی بر پیشتازی خود در رای‌گیری تاکید می‌کنند.

در آخرین نظرسنجی نتایج تحقیقات موسسه «یو گو» 52 درصد شهروندان اسکاتلند مایل به حفظ موقعیت فعلی و باقی ماندن تحت لوای انگلیس هستند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار