امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۴:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111384
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس امروز با درخواست از مردم اسکاتلند برای «نه»

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس امروز با درخواست از مردم اسکاتلند برای «نه» گفتن به همه‌پرسی استقلال گفت که جدایی اسکاتلند از بریتانیا، به منزله طلاقی دردناک خواهد بود.
نخست وزیر انگلیس که در یک مناظره زنده تلویزیونی سخن می‌گفت، افزود: در  ضمن تشویق اسکاتلندی‌ها به ماندن در تحت قیمومیت دولت انگلیس خطاب به آنها گفت که «مردم انگلیس، ولز و ایرلند شمالی از جدایی شما از بریتانیا ناراحت و دل‌شکسته می‌شوند، ما از صمیم قلب از شما می‌خواهیم که  بریتانیا باقی بمانید.»
وی افزود: «اگر من را دوست ندارید، بدنید که من برای همیشه نخست وزیر نخواهم بود اما تجزیه بریتانیا امری همیشگی است.»
«کامرون» با دادن وعده آینده‌ا بهتر در صورت ماندن در حوزه بریتانیا، خطاب به مردم اسکاتلند گفت: ما مأموریتی مداوم برای بهتر کردن شرایط کشور و ایجاد تغییرات داریم و در صورت نه گفتن به جدایی از برتانیا، شاهد این تغییرات واقعی خواهید بود.
«دیوید کامرون» گفت: نمی خواهم مردم اسکاتلند به بهای رویایی فروخته شوند که ناپدید می شود.
«الکس ساموند» وزیر اول اسکاتلند و مدافع کسب استقلال از بریتانیا نیز در این مناظره گفت که به نظر وی، بله گفتن به این جدایی باعث بهبود شرایط اقتصادی اسکاتلند خواهد شد.
نفت برنت دریای شمال از چاه‌های مستقر در حوزه سرزمینی اسکاتلند استخراج می شود و در صورت استقلال این بخش از بریتانیا از حکومت مرکزی لندن، دست انگلیس از این منبع سرشار از نفت کوتاه خواهد شد.
همه‌پرسی برای استقلال اسکاتلند از بریتانیا، 27 شهریور ماه انجام می‌گیرد. ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی که تحت قیمومیت حکومت مرکزی در لندن اداره می شوند، به اضافه انگلیس، بریتانیا را تشکیل می‌دهند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها