امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111390
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از رادیو صدای آمریکا، «مری هارف» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که اگر روسیه با پیش‌شرط وارد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از رادیو صدای آمریکا، «مری هارف» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که اگر روسیه با پیش‌شرط وارد ائتلاف ضدداعش شوند، کار سخت می شود.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا حتی رژیم صهیونیستی را نیز یکی از پایه‌های احتمالی این ائتلاف خواند و گفت: «ما به مقامات اسرائیل اجازه می‌دهیم که در خصوص شرکت در این ائتلاف صحبت کند، آنها می توانند تصمیم خود را بگیرند.»
مقامات آمریکا بارها گفته‌اند که جنگ علیه داعش، برای سربازان غربی تنها در حد حمله هوایی خواهد بود و هیچ نیروی زمینی پنتاگون در این عملیات احتمالی شرکت نمی‌کند.
از سوی دیگر، آمریکایی ها بارها گفته‌اند که این عملیات حتماً به سوریه هم کشیده خواهد شد، عملیاتی بدون مجوز دولت دمشق.
مقامات ایران بارها با چنین مداخله خارجی در عراق مخالفت کرده‌اند و حتی رهبر انقلاب نیز، ائتلاف علیه داعش و ظهارات مقامات آمریکایی در این خصوص را پوچ، توخالی و جهت‌دار خوانده بودند.
خانم «هارف» به آتش‌بس موجود در شرق اوکراین نیز پرداخت و گفت: این آتش‌بس هنوز پابرجاست، اگر چه که روز به روز بیشتر مخدوش می‌شود.
نمایندگان روسیه و اوکراین و فرستادگان استقلال‌طلبان روز جمعه 14 شهریور در شهر مینسک پایتخت بلاروس دور هم آمدند و بر سر اعمال آتش‌بس در شرق اوکراین توافق کردند. این آتش‌بس گام اول از یک طرح کلی صلح میان کی‌یف و استقلال‌طلبان است که آزادی اسرای دو طرف، مستقر شدن ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا در مرزهای مشترک اوکراین و روسیه، برگزاری انتخابات پیش از موعد در مناطق جنوب‌شرقی اوکراین و تمرکز زدایی قدرت در این کشور را نیز شامل می‌شود.
ساکنان اکثراً روس‌تبار شرق و جنوب شرق اوکراین خواستار استقلال از دولت غرب‌گرای کی‌یف هستند.
وی در خصوص انتخابات محلی پارلمان در شبه جزیره کریمه نیز گفت: «ایالات متحده، این به اصطلاح انتخابات و نتایج آن را به رسمیت نمی‌شناسد.»
«مری هارف» به وضعیت کلی این شبه‌جزیره نیز اشاره کرد و گفت: «کریمه همیشه بخشی جدایی‌ناپذیر از اوکراین باقی خواهد ماند و ما از روسیه می‌خواهیم این سرزمین را به کشوری که حق مالکیت ان را دارد، یعین اوکراین، بازگرداند.»
خانم هارف در انتها ادعا کرد که شهروندان شبه جزیره کریمه این روزها به اجبار، گذرنامه‌های اوکراینی خود را با گذرنامه‌های روسی تعویض می کنند و گفت که آمریکا از این مورد «نگران» است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها