امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 22
۱۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111395
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 7
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری ریانووستی، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و «خوزه مانوئل باروسو» رییس کمیسیون ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری ریانووستی، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و «خوزه مانوئل باروسو» رییس کمیسیون اروپا در تماس تلفنی بر ضرورت نظارت بر نحوه اجرای  آتش‌بس اوکراین تأکید کردند.
نمایندگان روسیه و اوکراین و فرستادگان استقلال‌طلبان روز جمعه 14 شهریور در شهر مینسک پایتخت بلاروس دور هم آمدند و بر سر اعمال آتش‌بس در شرق اوکراین توافق کردند. این آتش‌بس گام اول از یک طرح کلی صلح میان کی‌یف و استقلال‌طلبان است که آزادی اسرای دو طرف، مستقر شدن ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا در مرزهای مشترک اوکراین و روسیه، برگزاری انتخابات پیش از موعد در مناطق جنوب‌شرقی اوکراین و تمرکز زدایی قدرت در این کشور را نیز شامل می‌شود.
به گفته دفتر اطلاع‌رسانی کرملین، در این تماس تلفنی، موضوع انتقال گاز روسیه به اروپا نیز مورد بحث قرار گرفته و طرفین متفق‌القول، بر ضرورت ادامه بلاانقطاع جریان گاز به سمت اروپا تأکید کرده‌اند.
پس از روی کار آمدن غرب‌گرایان در اوکراین و کلید خوردن جنبش‌های استقلال‌طلبی در میان ساکنان اکثراً روس‌تبار شرق این کشور، روابط اروپا و مسکو به دلیل حمایت‌های روسیه از این جنبش‌ها به شدت تیره شد.
تحریم‌های اروپا علیه اشخاص و شرکت‌های روسی و پاسخ شدید روسیه با ممنوع کردن واردات مواد غذایی از اروپا و آمریکا، سایه تهدید قطع جریان گاز به سمت اروپا را پررنگ‌تر کرد.
حتی در ماه‌های اولیه بروز اختلافات، پوتین به پکن سفر کرد و قراردادی 400 میلیارد دلار برای فروش گاز روسیه با چینی‌ها منعقد کرد، قراردادی که نشان می‌داد گاز روس بی‌خریدار باقی نمی‌ماند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار