امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111399
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، مهمترین تحولات میدانی و سیاسی سوریه در 24 ساعت گذشته را می‌توان در آزادسازی تمام ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، مهمترین تحولات میدانی و سیاسی سوریه در 24 ساعت گذشته را می‌توان در آزادسازی تمام شهرک‌ها و روستاهای ریف شمالی حماه، جنگ خونین انتقام‌‌ها در ریف‌ادلب، «النصره» و «انقلابیون سوریه» نوک پیکان حملات،‌ آزادسازی تمام شهرک‌ها و روستاهای ریف شمالی حماه و آغاز عملیات محاصره زمینی شهر «دیر الزور» توسط ارتش سوریه ملاحظه کرد.

تحولات میدانی

پیشروی ارتش سوریه در «حماه»/پیش‌بینی نزدیک شدن ارتش به مرزهای «ادلب»

نیروهای ارتش سوریه درحالی به پیشروی خود در مناطق مختلف استان «حماه» ادامه می‌دهند که پیش‌بینی شده به زودی باید شاهد نزدیک شدن یگان‌های ارتش سوریه به مرزهای «ادلب» باشیم.

عملیات جنگنده‌های سوری بر «عین‌ترما»/قطع راه‌های امدادی به «الدخانیه»

عملیات جنگنده‌های ارتش سوریه بر منطقه «عین‌ ترما» و هدف گرفتن مواضع گروه‌های مسلح در این منطقه موجب قطع راه‌های امدادی تروریست‌ها به کوی «الدخانیه» در دمشق شد.

جنگ خونین انتقام‌‌ها در ریف‌ادلب/«النصره» و «انقلابیون سوریه» نوک پیکان حملات

ریف ادلب در شمال غربی سوریه برای چهارمین روز متوالی شاهد جنگ خونین انتقام‌‌گیری‌ها میان گروه‌های مسلح تروریستی است که در رأس آن دو گروه تروریستی «جبهه النصره» و «جبهه انقلابیون سوریه» قرار دارند.

پیشروی ارتش سوریه در ریف قامشلی و آزادسازی چندین شهرک

نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، ضمن پیشروی در ریف قامشلی، واقع در شمال غربی سوریه، چندین شهرک و روستا را از وجود عناصر مسلح پاکسازی کنند و کنترل آنها را در دست گیرند.

نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در حال خروج از جولان سوریه هستند

یک منبع وابسته به سازمان ملل خبر داد که نیروهای حافظ صلح عقب‌نشینی از منطقه جولان تحت کنترل سوریه را آغاز کردند.

آزادسازی تمام شهرک‌ها و روستاهای ریف شمالی حماه

منابع میدانی سوری اعلام کردند که یگان‌های ارتش این کشور به فرماندهی سرهنگ «سهیل الحسن» موفق شدند، تقریبا تمام روستاها و شهرک‌های واقع در منطقه ریف شمالی حماه را از عناصر مسلح پاکسازی کنند و کنترل آن را در دست گیرند.

آغاز عملیات محاصره زمینی شهر «دیر الزور» توسط ارتش سوریه

یگان‌های ارتش سوریه با منهدم کردن پل «السیاسه» در شهر دیر الزور، ضمن قطع راه امدادی و کمک‌رسانی گروه‌های تروریستی مسلح در این شهر، محاصره زمینی دیر الزور را آغاز کردند.

تحولات سیاسی

قطر عامل ربایش‌ نیروهای سازمان ملل در سوریه است

وزارت خارجه سوریه با دخیل دانستن قطر در ربایش نیروهای سازمان ملل در سوریه، از شورای امنیت خواست که این اقدامات قطر را متوقف کند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها