امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111401
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، چهل و سومین نشست شورای وزرای امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در سال 2016 میلادی در تاشکند پایتخت ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، چهل و سومین نشست شورای وزرای امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در سال 2016 میلادی در تاشکند پایتخت ازبکستان برگزار خواهد شد.

به گزارش منابع خبری ازبکستان، دولت مصوبه‌ای را در خصوص آمادگی برای برگزاری در سال 2016 میلادی چهل و سومین نشست شورای وزرای امور خارجه سازمان همکاری اسلامی به تصویب رسانده است.

بر اساس این مصوبه، ترکیب کمیته سازمانی برای آمادگی به این نشست به ریاست جمهوری ازبکستان در چهل و سومین نشست وزرای امور خارجه سازمان همکاری اسلامی تایید شده و ریاست این کمیته را عبدالعزیز کامل اف وزیر امور خارجه ازبکستان بر عهده دارد.

تصمیم در مورد برگزاری نشست وزرای امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در ازبکستان در چهل و یکمین نشست شورای وزرای امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در ماه ژوئن در جده عربستان سعودی اتخاذ شده است.

ازبکستان در سال 1996 میلادی به عضویت سازمان همکاری اسلامی درامده است.

سفر وزیر دفاع کشورمان به ترکمنستان

وزیر دفاع ایران در رأس یک هیئت عالیرتبه سیاسی-نظامی وارد عشق‌آباد پایتخت ترکمنستان شد.

سفیر ایران در عشق‌آباد گفت: ملاقات و مذاکره با وزیر دفاع ترکمنستان در محل ساختمان وزارت دفاع این کشور و نیز ملاقات با رئیس جمهور ترکمنستان از مهم‌ترین اهداف سفر وزیر دفاع ایران به ترکمنستان است.

سفر دهقان به کشور ترکمنستان در واقع اولین سفر وزیر دفاع کشورمان به ترکمنستان از زمان برقراری روابط میان 2 کشور همسایه از سال 1991 میلادی است.

انتخابات پارلمانی ازبکستان از اکتبر کلید می‌خورد

«میرزا الق بیک عبدالسلام اف» رئیس کمیسیون انتخاباتی ازبکستان اعلام کرد: ثبت نام نامزدها از 17 اکتبر شروع می‌شود و 6 نوامبر به پایان می‌رسد.

انتخابات پارلمان ازبکستان در ماه دسامبر امسال و انتخابات سنای ازبکستان در ماه ژانویه سال 2015 برگزار می‌شود.

انتخابات ریاست جمهوری ازبکستان نیز 90 روز بعد از اعلام نتایج انتخابات پارلمانی و سنای ازبکستان برگزار خواهد شد.

سرمایه گذاری 6 میلیارد دلاری چین در اقتصاد تاجیکستان

چین در 3 سال آینده، در اقتصاد تاجیکستان 6 میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد کرد.

در پایان مذاکرات رسمی روسای جمهوری چین و تاجیکستان در دوشنبه، طرفین، 17 اسناد  همکاری 2جانبه امضا کردند که حاکی  از عزم جدی پکن برای سرمایه گذاری در اقتصاد این کشور است.

به گزارش رادیو تاجیکی، یکی از بزرگترین طرح‌های اقتصادی چین در تاجیکستان، ساخت شاخه چهارم خط لوله انتقال گاز ترکمنستان به غرب چین است که روز 13 سپتامبر با حضور امامعلی رحمان و شیجین‌پینگ آغاز شد.

بر اساس این طرح، این بخش از خط لوله از ترکمنستان آغاز می‌شود و با عبور از ازبکستان، تاجیکستان و قرقیزستان به غرب چین  خواهد رسید.

طول این خط لوله در قلمرو تاجیکستان 400 کیلومتر است.

به  گفته رئیس جمهوری تاجیکستان، پکن برای تکمیل این طرح مهم انرژی،  در قلمرو این کشور بیش از 3 میلیارد و 200 میلیون دلار سرمایه گذاری خواهد کرد که درآمد خوبی برای بودجه دولت دوشنبه خواهد داشت، اما تامین گاز مورد نیاز تاجیکستان از این خط  لوله در نظر نیست و رئیس جمهوری چین گفته است، در آینده نیز کشورش برای رشد اقتصاد تاجیکستان سرمایه گذاری خواهد کرد.

انتهای پیام/ز

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها