امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۸:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111409
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
«ستار الغانم»، نماینده پارلمان عراق از فراکسیون ائتلاف دولت قانون در گفت‌‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، نسبت به تبعات ...

«ستار الغانم»، نماینده پارلمان عراق از فراکسیون ائتلاف دولت قانون در گفت‌‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، نسبت به تبعات دور کردن ایران و سوریه از تحرکات بین المللی ضد گروه تروریستی تکفیری داعش هشدار داد و تاکید کرد که این اقدام به منافع آمریکا و طرح آن جهت تقسیم عراق که همچنان به قوت خود ادامه دارد، خدمت خواهد کرد.

الغانم افزود: اقدام دور کردن ایران و سوریه از چنین تحرکاتی دستوری آمریکایی است که براساس طرح دیرینه این کشور در تجزیه و تقسیم خاورمیانه صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه این طرح از سال‌های گذشته تاکنون به شیوه‌های مختلف در منطقه پیاده و با شکست مواجه شده است، گفت: پس از تصرف موصل توسط گروه تکفیری داعش، فتواهایی از سوی مرجعیت عالی عراق جهت مقابله با این گروه صادر و به تبع آن مردم برای مبارزه با این گروه بسیج شدند و در این راه طی 3 ماه گذشته پیروزی‌هایی محقق شد که مورد انتظار آمریکا و هیچ یک از کشورهای جهان نبود.

این نماینده پارلمان عراق خاطر نشان کرد:‌ این پیروزی‌ها با به وحشت انداختن آمریکایی‌ها، آنها را وارد عرصه حمایت از عراق کرد که در واقع قضیه اصلی تلاشی دیگر برای اجرای نقشه «بایدن» در تقسیم عراق بود، نه اینکه هدف کمک به عراق و مبارزه با داعش باشد و از آنجا که ایران و سوریه نمی‌توانند به تحقق این هدف آمریکا کمک کنند، بنابراین از این کنفرانس دورنگه داشته شدند.

الغانم افزود: اجرای طرح آمریکا به سود ایران و سوریه نیست، چون هدف این طرح تقسیم و تجزیه سراسر منطقه است که تهران و دمشق با آن مخالفت دارند، در حالی‌که عدم حضور ترکیه در این کنفرانس نیز تاکیدی بر درستی این تحلیل است.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها