امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11143
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۹
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن رضایی نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری در نشست خبری امروز خود که در بازار تهران برگزار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن رضایی نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری در نشست خبری امروز خود که در بازار تهران برگزار شد، با تاکید بر مردمی بودن فعالیت‌های انتخاباتی خود، اظهار داشت: معتقدم باید مردم به اقتصاد کشور برگردند. ما اگر می‌خواهیم به سعادت برسیم باید به نقش و جایگاه مردم تاکید ویژه‌ای داشته باشیم، در غیر این صورت روی سعادت را نخواهیم دید.

وی بازار را نماد اقتصاد کشور دانست و تاکید کرد: اقتصاد از کارگران شروع و به بازار ختم می‌شود. من با خیلی از کسبه و بازاریان صحبت کردم. آنها از افزایش قیمت‌ها ناراحتند. فروشندگان می‌گویند با افزایش قیمت کالاها فروش ما کم شده است. بنابراین ما در اقتصاد و زندگی مردم نیاز به تحول اساسی داریم. من با نیت پاک در این مکان حاضر شده‌ام و از اینکه حضورم باعث شده است، خبرنگاران اذیت شوند عذرخواهی می‌کنم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین با بیان اینکه بنا دارم در این نشست خبری از خلاصه کتاب خودم تحت عنوان دولت فراگیر و جامعه امید و سایت «ویکی‌ رضایی» رونمایی کنیم، تصریح کرد: دولت باید مردم را در امور اجرایی شریک کند. بنابراین در سایت ویکی‌رضایی مردم می‌توانند دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را ارائه دهند. من از همه روشنفکران، کارآفرینان و کارگران می‌خواهم به این سایت «ویکی رضایی» مراجعه کنند و نظرات خود را ارائه دهند.

رضایی اضافه کرد: اگر در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شوم حتما از این دیدگاه‌ها و نقطه نظرات مردم استفاده خواهم کرد. من حتما بعد از تشکیل دولت برنامه‌های خود را با مشارکت مردم انجام خواهم داد.

وی در ادامه این نشست خبری به بیان اینکه می‌خواهم صحبت‌های خود را با احساس واقعی‌ام بیان کنم، اظهار داشت: از خرمشهر می‌آیم، از سرزمین ایثار و فداکاری، از مرزهایی می‌آیم که اقتدار خود را به خوبی نشان داده است، از سرزمینی می‌آیم که 8 سال زیر بمباران و محاصره‌های اقتصادی قرار داشت و وقتی که به شهر رسیدم، دیدم که شهر در حال محاصره است. بر اثر فقر و گرانی شهر محاصره شده است. بنابراین آمده‌ام تا این محاصره را با کمک شما مردم بشکنم و معتقدم می‌توان با موفقیت از این محاصره عبور کنیم.

رضایی این پرسش را مطرح کرد که آیا ما انقلاب را برای تشکیل قدرت انجام داده بودیم، افزود: من نمی‌خواهم زحمات و اقدامات دولت‌های گذشته را نادیده بگیرم. دستاوردها خوب بود، اما در عین حال کم بود. ما دولت‌های دلسوز و پرکاری داشتیم، اما رشد اقتصادی مناسب نبود. رشد اقتصادی بعد از جنگ زیر 4 درصد بود در حالی که باید بالای 8 درصد قرار می‌گرفت.

وی با بیان اینکه ترکیه از نظر اقتصادی از ما جلو افتاده است، اما در مسئله دفاع به پای ما نمی‌رسد، گفت: باید مسئله زندگی مردم، اشتغال و تولید ثروت را جدی بگیریم. ما در این زمینه‌ها عقب افتاده‌ایم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: سه دولت گذشته از نظر سیاسی با هم تفاوت داشتند اما در زمینه اقتصاد مشابه به هم عمل کردند. چه تضمینی می‌رود که این تیم برود و تیم دیگر بیاید و کارها درست شود؟ بر این باورم که مسئله زندگی و اقتصاد نیاز به تحول جدی دارد. من خود را برای این کارها آماده کرده‌ام. به عنوان سرباز ملت ایران و یک رزمنده مشکلات را دیده‌ام.

محسن رضایی تاکید کرد: در چشم‌انداز ایران 1404 و سیاست‌های کلی اقتصاد موثر بودم، اما اختیاری نداشتم و نمی‌توانستم کاری انجام دهم و با مطالعه کامل به صحنه انتخابات آمدم. من تاریخ ایران را از زمان مشروطه تا مصدق به طور کامل مطالعه کردم. تاریخ بعد از انقلاب را نیز مطالعه کردم و همچنین شناخت کاملی از اقتصاد دولت آقای احمدی‌نژاد دارم.

وی با بیان اینکه به من سخت گذشت، اما با این حال با اشراف کامل خود را برای انتخابات آماده کردم، گفت: به شرف رزمندگی‌ام قسم می‌خورم که با مطالعه به صحنه آمدم و می‌‌توانم با انرژی جوانان وضع فعلی را عوض کنم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در ادامه این نشست خبری با بیان اینکه باید با تدبیر محاصره‌های اقتصادی را برطرف کنیم، اظهار داشت: البته دولت مالیات‌ها را زیاد کرده است و علت افزایش مالیات‌ها هم آن است که فروش نفت کم شده است و این نشان می‌دهد که دولت‌ها تاکنون تولیدکننده ثروت نبودند، بلکه مصرف کننده بودند. معتقدم در 100 سال اخیر هیچ دولتی تولیدکننده ثروت نبوده و اگر کسی این دیدگاه را قبول ندارد، حاضرم با آن گفت‌وگو کنم.

رضایی تاکید کرد: چرا باید مدام پول چاپ کنیم و از طرفی مالیات‌ها را نیز زیاد کنیم؟ من اگر پیروز انتخابات شوم این سیکل شوم را می‌شکنم و هر خانه را تبدیل به چشمه ثروت می‌کنم و گرانی و بیکاری‌ها را درست می‌کنم و اجازه نمی‌دهم مالیات‌ها بالا رود تا به کسبه و بازاریان فشاری وارد شود.

وی در پاسخ به این سؤال که شما چگونه می‌خواهید در مدت چهار سال مشکل را حل کنید و تا چه زمانی موفق به حل مشکلات اقتصادی خواهید شد؟ خاطرنشان کرد: من زمان تعیین نمی‌کنم و هر کسی هم که زمان تعیین کند، حرف پوپولیستی زده است. آنچه می‌توانم بگویم آن است که در اولین فرصت گرانی‌ها را مهار و اشتغالی را برای جوانان و بانوان درست خواهم کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها