امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111438
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید احد میکائیل زاده دبیر باشگاه فیلم شهر در این باره گفت: جلسه کارگروه سبک زندگی ایرانی – اسلامی و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید احد میکائیل زاده دبیر باشگاه فیلم شهر در این باره گفت: جلسه کارگروه سبک زندگی ایرانی – اسلامی و سینمای شهری اختصاص به نمایش، نقد و بررسیِ کارشناسانه ی فیلم سعادت آباد با محوریت سبک زندگی ایرانی - اسلامی و خانواده دارد.
وی در ادامه افزود: عنوان اصلی این برنامه "بازنمایی سبک زندگی و خانواده در فیلم سعادت آباد" است که در روز چهارشنبه 26 شهریورماه ساعت 18 با حضور مازیار میری کارگردان، همایون اسعدیان تهیه کننده، منصوره اولیایی، پژوهشگر در حوزه مسائل سبک زندگی و سینما، سعید کریمی مردم شناس وکارشناس مجری در پردیس فرهنگی سینمایی رازی برگزار می شود.
دبیر باشگاه فیلم شهر با اشاره به رویکردهای این کارگروه تصریح کرد: در برابر هجوم، مقابله ، برخورد، پذیرش و تماسی که  میان فرهنگِ ایرانی – اسلامی در مواجهه با فرهنگ غربی که حامل مدرنیته و مدرنیزه به معنای واقعی کلمه است، بحث مهم سبک زندگی مطرح است. این مساله در مرکز تحولات فکری، فرهنگی و هویتی جامعه مان قرار دارد و برای آگاهان، فرهیختگان و عموم مردم موضوع رایج و مبتلا بهی است و کلیت جامعه و اقشار مختلف  با این مضمون و مفهوم سر و کار دارند، ولی یک غفلت معرفتی در سطح جامعه به شکل های مختلف خودنمایی می کند. از این رو در حوزه های مختلف فرهنگی هنری-خاصه سینمای ایران  باید در این زمینه به کار فکری اهتمام ویژه ای داشت . از این رو باشگاه فیلم شهر می تواند بستری باشد که مطالعات میان رشته ای را در حوزه سبک زندگی ایرانی – اسلامی و سینما پیگیری کند.
میکائیل زاده در پایان برخی از محور های این کارگروه را برشمرد که از آن جمله می توان به موضوعات ذیل اشاره کرد : 1. سبک زندگی ایرانی- اسلامی و بازنمایی آن در سینمای شهری 2- رویکردها ی سبک زندگی در حوزه سینما باید کارکرد گرایانه، عینی و کاربردی داشته باشد. 3. سینما می تواند سبک زندگی را که لایه عینی و جدی برای تغییر و تحول موثر در جامعه باشد را بازنمایی کند.4. سبک زندگی ایرانی – اسلامی در مسیر تحول خود در ابعاد مختلف می تواند از گستردگی و نفوذ هنر، صنعت، سینما کمک و یاری بطلبد 5-  همنشینی حوزه هایی چون سبک زندگی و هنر- صنعت  می تواند به تحول در متن زندگی، اندیشه و دانش زندگی یاری کند.
علاقمندان برای شرکت و ثبت نام در جلسات باشگاه فیلم شهر که به همت موسسه تصویر شهر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می شود، می توانند با شماره تلفن 55426456 تماس حاصل و یا به وب سایت رسمی آن به آدرس اینترنتی  www.bashgahfilmshahr.irمراجعه کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها