امروز : جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۲۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111440
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
فریبرز خسروی، سخنگوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره دلایل عدم حضور ...

فریبرز خسروی، سخنگوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره دلایل عدم حضور این کتابخانه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت،‌ بیان داشت: اصولاً نمایشگاه کتاب فرانکفورت، نمایشگاهی برای عقد قرارداد برای ناشران است یعنی ناشران بین‌المللی در این نمایشگاه حضور یافته و به عقد قرارداد برای انتشاراتی که دارند، می‌پردازند.

به گفته وی، حضور کتابخانه‌های ملی معمولاً در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت، خیلی معنای روشنی ندارد و کتابخانه‌های ملی جهان نیز در این نمایشگاه حضور پیدا نمی‌کنند به همین منظور کتابخانه ملی تصمیم گرفت که در این نمایشگاه‌ شرکت نکند.

سخنگوی کتابخانه ملی ایران در پاسخ به این پرسش که آیا کتاب‌های منتشر شده این کتابخانه در نمایشگاه فرانکفورت حضور خواهد یافت، گفت: معمولاً در نمایشگاه فرانکفورت بیشتر کتاب‌هایی که با زبان‌ انگلیسی یا سایر زبان‌هایی که پرمشتری هستند، ارائه می‌شود؛ اگر ناشری علاقه‌مند به معرفی آثار این کتابخانه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت است، ما پذیرای آن خواهیم بود.

وی افزود: برای عرضه آثار سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت هیچ پیشنهادی از سوی این کتابخانه به ناشران ارائه نشده است، چراکه اغلب آثاری که کتابخانه ملی منتشر می‌کند، کتاب‌هایی است که برای علوم کتابداری و آرشیوی حالت ابزاری دارد و مصرف‌کنندگان آنها هم کشورهایی همانند افغانستان و تاجیکستان هستند که به دلیل ارتباط مستقیم با این کشورها، این آثار را به کشورهای مربوطه ارسال می‌کنیم.

بر اساس این گزارش، نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت از 16 لغایت 20 مهر سال جاری مصادف با 8 لغایت 12 اکتبر 2014 در کشور آلمان برگزار می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها