امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111441
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «تصویر و مجسمه‌سازی در فقه شیعی» اولین کتاب منتشر شده از سوی انتشارات «مدرسه

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «تصویر و مجسمه‌سازی در فقه شیعی» اولین کتاب منتشر شده از سوی انتشارات «مدرسه اسلامی هنر» است که روانه بازار نشر شد.

حجت‌الاسلام مهدی همازاده معاون پژوهشی مدرسه اسلامی هنر در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از انتشار این کتاب خبر داد و گفت: دایره مباحثه درباره «فقه هنر» از چند سال پیش و با حضور تعدادی از اساتید سطوح عالی حوزه علمیه و برخی نمایندگان دفتر استفتائات مراجع در مدرسه اسلامی هنر شکل گرفت. حاصل جلسات منظم این حلقه، محفل درس خارج فقه هنر بوده که توسط استاد محترم جناب سیدعباس سیدکریمی (حسینی) تدریس می‌شود. این درس ابتدا در محل مدرسه اسلامی هنر و هم اینک در مدرسه فیضیه ارائه می‌شود.
 وی افزود: کتاب «تصویر و مجسمه سازی در فقه شیعی» یکی از خروجی‌های این حلقه بحث و درس خارج است که اخیراً توسّط انتشارات مدرسه اسلامی هنر به چاپ رسیده است. مؤلف کتاب (استاد سیّدکریمی) ضمن بررسی و تتبع کامل در اقوال مختلف و مبانی استنباطی آن‌ها، فتوای مشهور را با نقد عالمانه ادله، به چالش می‌کشد و نهایتا به حلیت تصویر و مجسمه سازی (ولو تمام پیکر جانداران) می‌رسد.

معاون پژوهشی مدرسه اسلامی هنر گفت: این کتاب در 1000 نسخه و در 234 صفحه با قطع رقعی به قیمت 10000 تومان منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان به کتاب قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها