امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111446
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجموعه شعر «نامه های کوفی» سروده سعید بیابانکی با سه بخش «خیزران»،  «سیاه و سفید» و«نامه‌های کوفی» به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجموعه شعر «نامه های کوفی» سروده سعید بیابانکی با سه بخش «خیزران»،  «سیاه و سفید» و«نامه‌های کوفی» به چاپ سوم رسید. اشعار «نامه‌های کوفی» در سه بخش سروده شده که بخش نخست اشعار مذهبی و آیینی در دفتری با عنوان «خیزران» نام دارد. فصل دوم شعرهای عاطفی، اجتماعی و انتقادی در فصلی با عنوان «سیاه و سفید» آمده است٬ همچنین فصل سوم این مجموعه با عنوان «نامه‌های کوفی» است که دربرگیرنده اشعار سپید شاعر است. این شعرها به فضای آیین‌های ما ایرانی‌ها درباره واقعه عاشورا پرداخته و نگاهی انتقادی به مردم و باورهایی دارد که سبب می‌شوند سواستفاده‌هایی از مساله عاشورا صورت بگیرد را شامل شده است.

فصل اول و دوم حدود 40 قطعه شعر و دفتر سوم حدود 32 قطعه شعر سپید را شامل می‌شود.اشعار کلاسیک این مجموعه در قالب‌های غزل و چهارپاره سروده شده‌اند. بیابانکی در یکی از مجموعه شعرهای این اثر شاعر در قالب چهارپاره اینچنین سروده است:
شمعدان‌های رنگ و رو رفته
قوری لب پریده چینی
هوس چای تازه کرده دلم
آی مادر!مرا نمی‌بینی؟

مجموعه شعر «نامه‌های کوفی» در قطع رقعی و در شمارگان 2500نسخه توسط انتشارات سوره مهر به چاپ سوم خواهد رسید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها