امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۹:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111452
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
حجت‌الاسلام محمد شیخ‌الاسلامی مدیر دفتر تبلیغات اسلامی شعبه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره ...

حجت‌الاسلام محمد شیخ‌الاسلامی مدیر دفتر تبلیغات اسلامی شعبه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره کارهای انجام شده در حوزه سبک زندگی توسط این مرکز ابراز داشت: دفتر تبلیغات اسلامی در تهران یکی از اهدافش را کار کردن در حوزه سبک زندگی قرار داده است، زیرا مسأله سبک زندگی به خصوص برای شهروندان تهران یک معضل به شمار می‌آید که می‌خواهند همزمان هم مدرن زندگی کنند و هم دینی.

وی افزود: به همین جهت برای حل این مسأله با یک نگاه تئوریک و نظری دنبال این بودیم که مدلی را ارائه کنیم و به این نتیجه رسیدیم، صنایع فرهنگی (لوازم التحریر، اسباب‌بازی و پوشاک) یکی از موضوعاتی است که در تغییر سبک زندگی مؤثر است.

حجت‌الاسلام شیخ‌الاسلامی با اشاره به اینکه توجه به بعد اقتصادی فرهنگ در دنیای امروز لازم است، بیان داشت: فعالان عرصه لوازم‌التحریر، عرصه تغذیه و پوشاک با نگاه صرفاً فرهنگی نمی‌توانند اهداف خود را پیگیری کنند، بلکه باید یک نگاه نیمه فرهنگی-اقتصادی و در مجموع صنعتی داشته باشند.

 

وی با اشاره به عنوان امسال که مبتنی بر فرهنگ و اقتصاد است، ادامه داد: در حوزه صنایع فرهنگی تقریباً هیچ کتاب نظری به زبان فارسی (تألیفی یا ترجمه‌ای) نداریم، بر همین اساس دو کتاب با عناوین «فرصت‌های تاریخی صنایع فرهنگی(صنایع خلاق)» و «صنایع فرهنگی، صنایع آینده» وارد بازار نشر کردیم که کتاب نخست را عقیل ملکی‌فر و مرضیه کیقبادی تدوین کردند که مسأله صنعت فرهنگی، جایگاه آن، اثرگذاری متقابل فرهنگ و اقتصاد و تجربه‌های کشورهای مختلف در این حوزه می‌پردازد.

 

مدیر دفتر تبلیغات اسلامی شعبه تهران درباره کتاب «صنایع فرهنگی، صنایع آینده» اظهار داشت: این کتاب هم توسط عقیل ملکی‌فر ترجمه شده است و به روش برنامه‌ریزی دقیق در حوزه صنایع فرهنگی می‌پردازد، این کتاب در واقع ترجمه شش سند صنایع فرهنگی در چهار کشور، یک ایالت و دو شهر؛ سنگاپور، فنلاند، استرالیا، آفریقای جنوبی، ساکساچیوان و  لندن است که در حدود 10 تا 15 سال پیش نوشته‌اند.

علاقه‌مندان برای تهیه این دو کتاب با تخفیف ویژه می‌توانند به نمایندگی دفتر تبلیغات اسلامی در مراکز استان‌ها مراجعه کنند و یا با شماره 0912252733 تماس بگیرند.


انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها