امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۰۶:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111455
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 34
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خانم اودیسه نورهیم سفیر جدید نروژ در جمهوری اسلامی ایران بعداز ظهر امروز دوشنبه با محمد جواد ظریف وزیر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خانم اودیسه نورهیم سفیر جدید نروژ در جمهوری اسلامی ایران بعداز ظهر امروز دوشنبه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان در این دیدار ابراز امیدواری کرد که روابط دو کشور بیش از پیش توسعه یابد.

در ادامه محمد جواد ظریف ضمن انتقاد از اخراج دانشجویان ایرانی از نروژ اظهار داشت: اخراج دانشجویان ایرانی بر افکار عمومی و محافل دانشگاهی ما تاثیر منفی داشته و این به ضرر نروژ می باشد. در این زمینه لازم است نروژ از ادامه این روند جلوگیری کند زیرا دانشجویان ایرانی برای تحصیل در آن کشور حضور دارند.

خانم اودیسه نورهیم سفیر جدید نروژ با ابراز خرسندی از حضور در جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد که بتواند کمک کند که روابط دو کشور در تمام ابعاد توسعه بیشتری یابد.

وی در رابطه با مشکلات دانشجویان ایرانی گفت: قبل از ترک نروژ با سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلو در این رابطه گفتگو کرده و از وضعیت دانشجویان مطلع  و بدنبال راهکاری برای حل مشکل می باشد. وی همچنین ابراز امیدواری کرد که تمهیداتی ایجاد شود که دانشجویان ایرانی در آینده گرفتار این مشکلات نشوند.

در ادامه سفیر جدید نروژ در کشورمان بر اهمیت افزایش همکاری بین ایران و نروژ  لزوم  تبادل هیاتها در سطوح مختلف بین دو کشور تاکید کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار