امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۸:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111459
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۴
تعداد بازدید: 54
حمیدرضا گرایلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در مشهد با اشاره به بازگشایی مدارس و تمهیدات پلیس راهنمایی و رانندگی استان اظهار کرد: در ارتباط با سرویس ...

حمیدرضا گرایلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در مشهد با اشاره به بازگشایی مدارس و تمهیدات پلیس راهنمایی و رانندگی استان اظهار کرد: در ارتباط با سرویس مدارس هماهنگی‌هایی با شهرداری، آموزش و پرورش، تاکسیرانی انجام شده است تا خودروهایی که شرایط جذب برای سرویس‌دهی به دانش‌آموزان را دارند کار سرویس‌دهی را انجام دهند.

وی افزود: همان طور که خودروها شرایط خاصی برای جذب دارند، رانندگان خودروها نیز شرایط خاص خود را دارند که در صورت دارا بودن شرایط برای فعالیت انتخاب می‌شوند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌رضوی با بیان اینکه شرایط رانندگان و خودروها توسط کارگروه‌ها تأیید می‌شود، عنوان کرد: پس از تأیید کارگروه، برچسب سرویس مدارس به رانندگان داده می‌شود که آنان ملزم هستند این برچسب را بر روی شیشه عقب خودرو نصب کنند.

گرایلی ادامه داد: علاوه بر برچسب، مدارک شناسایی، کارت ماشین و کارت سلامت باید همراه راننده باشد تا به هنگام درخواست مأموران آنان این مدارک را ارائه کنند تا با مشکلی مواجهه نشوند.

وی به نظارت و کنترل سرویس‌ها اشاره کرد و افزود: پس از جذب سرویس مدارس، باید بر کار این سرویس‌ها نظارت کامل صورت گیرد تا تخلفی از سوی رانندگان انجام نشود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌رضوی اضافه کرد: سرویس‌ها پس از جذب، توسط راهنمایی و رانندگی، تاکسیرانی و بازرسان شرکت‌هایی که افراد را جذب کرده‌اند، کنترل می‌شوند.

گرایلی به والدین دانش‌آموزان توصیه کرد تا در نظارت بر کار سرویس‌دهی به فرزندانشان ورود پیدا کنند.

وی با بیان اینکه تمامی مشخصات خودرو و راننده آن نیز مشخص است، تصریح کرد: والدین نام راننده، شماره تماس وی و سایر موارد مربوط به راننده و ماشینش را داشته باشند و در صورت بروز تخلف موارد را به پلیس راهنمایی رانندگی گزارش دهند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌رضوی به یکی از تخلفات رانندگان اشاره کرد و گفت: اگر فردی مجوز برای سرویس بگیرد و سپس خودروی خود را در اختیار دیگری قرار دهد، این کار غیر قانونی است و والدین باید این موارد را به پلیس اطلاع دهند.

وی ادامه داد: تا هنگامی که دانش‌آموزان و به ویژه دانش‌اموزان ابتدایی وارد خانه نشده‌اند راننده نباید محل را ترک کند و باید فرزند را به والدینش تحویل دهد.

گرایلی با تأکید بر اینکه خودروها نباید سرنشین اضافی داشته باشند، اظهار داشت: تعداد سرنشینان خودروهای سواری با راننده پنج نفر هستند و مینی‌بوس‌های 15 نفره و 17 نفره نیز به ازای تعداد صندلی باید سرنشین داشته باشند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: کادر آموزشی نیز نسبت به سرویس‌دهی دانش‌‌‌‌آموزان مسئول هستند و باید بر کار راننده‌ها، خستگی آنان و سن آنان نظارت کنند و همچنین نباید با راننده‌ای برای کار بیشتر تبانی کنند که این کار خود تخلف محسوب می‌شود.

گرایلی در ارتباط با اجرای طرح زوج و فرد اطراف حرم مطهر رضوی، عنوان کرد: طرح زوج و فرد اطراف حرم همچنان ادامه دارد و هنوز تاریخ مشخصی برای پایان این طرح در نظر نگرفته شده است.

وی آمار تصادفات فوتی در مشهد را با سال گذشته مقایسه کرد و یادآور شد: در پنج ماهه نخست امسال آمار تصادفات فوتی در شهر مشهد، 8 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

انتهای پیام/70005/الف40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها