امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111472
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۴
تعداد بازدید: 41
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری فرانس 24 مقامات آمریکایی دیروز(دوشنبه) اعلام کردند که آمریکا اولین گام خود در راستای

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری فرانس 24 مقامات آمریکایی دیروز(دوشنبه) اعلام کردند که آمریکا اولین گام خود در راستای استراتژی افزایش حملات هوایی به مواضع داعش را برداشته است.

بنا بر گزارش این شبکه خبری مقامات آمریکایی اعلام کردند که دو حمله هوایی در روزهای یکشنبه و دوشنبه در حمایت از نیروهای عراقی در نزدیکی سنجار و جنوب غربی بغداد انجام داده‌اند.

حملات اخیر به عنوان بخشی از ماموریت جدید آمریکا در مبارزه با داعش قلمداد می‌شود. اوباما متعهد شده است که با این گروه تروریستی در هر مکانی که باشند به مبارزه خواهد پرداخت. حملات هوایی پیشین آمریکا به مواضع داعش در راستای حفاظت از اتباع آمریکایی ساکن در عراق و حمایت از پناهندگان ایزدی صورت گرفته بود، اما این حملات در حمایت مستقیم از نیروهای نظامی عراق صورت پذیرفته است.

به گفته مقامات آمریکایی این دو حمله منجربه انهدام 6 عدد از خودروهای متعلق به گروه داعش و یکی از پایگاه‌های آنها شده است. داعش از این پایگاه برای مورد هدف قرار دادن نیروهای امنیتی عراق استفاده می‌کرد.

بنا بر اظهارات برخی از مقامات آمریکایی که خواسته‌اند نامشان فاش نگردد، نیروهای عراقی پس از آن‌که هدف بمباران نیروهای داعش قرار گرفتند، از آمریکا در خواست کمک کردند.

گسترش مواضع گروه تروریستی داعش در عراق و آشکار شدن وحشت آفرینی این گروه با انتشار فیلم سر بریدن سه تن از گروگان‌های آن، موضوع مبارزه و تلاش برای نابودسازی این گروه تروریستی را به طور جدی‌تر در جامعه بین‌المللی مطرح کرد. اوباما هفته گذشته طی نطقی استراتژی خود مبنی بر مبارزه با داعش را اعلام کرد. به گفته اوباما، آمریکا قصد دارد ضمن افزایش حملات هوایی خود به مواضع داعش در عراق، داعش را در سوریه نیز مورد هدف قرار دهد. اگر چه وی از زمان آغاز حملات در سوریه سخنی به میان نیاورد. یکی دیگر از برنامه‌هایی که اوباما به عنوان بخشی از استراتژی خود مطرح کرد، ‌ایجاد ائتلافی بین‌المللی علیه داعش بود. در همین راستا کشورهای پیوسته به این ائتلاف روز گذشته (دوشنبه) در پاریس گرد هم آمدند تا به هماهنگی سیاست‌های لازم بپردازند. تفاوت‌های بنیادین موجود میان اعضای این ائتلاف و نقش اولیه چندی از کشورهای ائتلاف از جمله عربستان و آمریکا در شکل‌گیری اولیه گروه تروریستی داعش از مواردی است که مانع از تحقق اهداف ائتلاف مذکور خواهد شد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها