امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۰۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111490
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۷
تعداد بازدید: 33
محمد هادی حیدرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره آبیاری مزارع کاشت سبزی و صیفی‌جات با آب فاضلاب در اطراف تهران، اظهارداشت: برای ساماندهی ...

محمد هادی حیدرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره آبیاری مزارع کاشت سبزی و صیفی‌جات با آب فاضلاب در اطراف تهران، اظهارداشت: برای ساماندهی این امر کارگروهی در استانداری با محوریت جهاد کشاورزی تشکیل شده است.

رئیس اداره کل محیط زیست استان تهران با بیان اینکه در بررسی‌‌های صورت گرفته، بیشترین آلودگی در مزارع شهر ری مشاهده شده بود.

وی گفت: بر همین اساس اخطارهای لازم برای جلوگیری از آبیاری مزارع شهر ری با استفاده از آب فاضلاب به کشاورزان این منطقه داده شد.

رئیس اداره کل محیط زیست استان تهران یادآور شد: این اخطار به کشاورزان داده شد که در صورت تداوم این امر بدون شک مجوز کشاورزی آنها لغو می‌شود.

حیدرزاده معضل اصلی در این خصوص را نبودن شبکه فاضلاب عنوان کرد و بیان داشت: به دلیل نبودن شبکه فاضلاب، آب فاضلاب در مسیل‌ها و کانال‌ها جاری می‌شود.

وی با بیان اینکه کنترل در چنین شرایطی دشوار است، اظهار داشت: بر همین اساس نمی‌توان ادعا کرد که هیچ یک از زمین‌های کشاورزی کاشت سبزی‌جات و صیفی‌جات استان تهران با آب فاضلاب آبیاری نمی‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار