امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۰۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111506
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۳
تعداد بازدید: 146
محمدرضا محسنی‌ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار با بیان اینکه داعش با هدف ایجاد اختلافات مذهبی بین مذاهب اسلامی به وجود آمد، اظهار کرد: این ...

محمدرضا محسنی‌ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار با بیان اینکه داعش با هدف ایجاد اختلافات مذهبی بین مذاهب اسلامی به وجود آمد، اظهار کرد: این گروه تروریستی با برنامه‌ریزی دقیق غربی‌ها از سال‌ها پیش با مدیریت رژیم صیهونیستی و آمریکایی‌ها برای ایجاد تفرقه بین کشورهای اسلامی به وجود آمد و در این زمینه از حمایت‌های مالی و نظامی این کشورها و برخی کشورهای عربی منطقه نیز برخوردار شد.

رئیس کمیته امنیت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این گروه تروریستی از غفلت‌های دولت گذشته عراق سوء‌استفاده کرده و با حمله به این کشور قصد تجزیه آن را داشت، تصریح کرد: فتوای مرجعیت دینی و اتحاد و همبستگی مردم عراق و پاسخ مثبت به این فتوا سبب شده تا امروز شاهد شکست این گروهک تروریستی باشیم و مناطق تحت اشتغال آن آزاد شود.

محسنی‌ثانی با بیان اینکه ائتلاف مبارزه با تروریسم یک حرکت انفعالی است، یادآور شد: مواضع آمریکا در برابر گروهک دست‌پروده خودش جدی نیست و آنها به دنبال فریب دنیا و حفظ منافع خود هستند.

وی با بیان اینکه برگزاری کنفرانس پاریس و به وجود آمدن ائتلافی تحت عنوان مبارزه با داعش نوعی نمایش خیمه شب‌بازی است، خاطرنشان کرد: این ائتلاف مدت‌ها پیش برای حمایت و تشکیل این گروهک تروریستی ایجاد شد و امروز همان کشورها برای نابودی این گروهک اقدام به تشکیل ائتلاف کرده‌اند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفتارهای ضد بشری داعش در کشورهایی نظیر عراق و سوریه سبب نفرت عمومی مردم دنیا نسبت به این گروهک شده است، اضافه کرد: هدف جان کری و برخی کشورهای مرتجع منطقه در مبارزه با داعش حفظ آبرو و حیثیت از دست رفته خود در منطقه است و تشکیل این ائتلاف‌ها و کنفرانس به نام مخالفت و برخورد با اقدامات تروریستی یک حرکت انفعالی است.

محسنی‌ثانی با تاکید بر اینکه نخستین اقدام برای مبارزه با داعش برخورد با دولتمردان آمریکا، عربستان و قطر است، تصریح کرد: این کشورها از یک سو همچنان به حمایت‌های فکری، مالی و لجستیکی خود از داعش ادامه داده و از طرف دیگر صحبت از مبارزه با تروریسم می‌زنند.

وی در ارتباط با ادعاهای برخی کشورها در زمینه دعوت از ایران برای مبارزه با داعش نیز گفت: جمهوری اسلامی ایران به مبارزه جدی خود علیه این پدیده شوم و خطرناک داعش ادامه می‌دهد و معتقد است که مرجعیت، دولت، ارتش و ملت عراق با قدرت و اتحاد می‌توانند این گروهک را نابود کنند و نیاز به دخالت کشورهایی مانند شرکت‌کنندگان در ائتلاف علیه داعش نیز ندارند.

رئیس کمیته امنیت مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هر گونه تجاوز گروهک‌های تروریستی داعش به مرزهای ایران و اماکن متبرکه با قدرت پاسخ داده می‌شود، ادامه داد:  ایران به تنهایی می‌تواند با این مولودهای نامشروع آمریکا و اروپا مبارزه کند، اما کشورهای عربی متحد آمریکا باید حمایت و همکاری‌های خود را از داعش قطع کنند و در برخورد با تروریست‌ها جدی وارد عمل شوند، چون تنها در این شرایط است که می‌توان با اقدامات تروریست‌ها در منطقه مقابله کرد.

انتهای پیام/70005/الف40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها