امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111509
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۳
تعداد بازدید: 32
محسن صرامی فروشانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان گفت: سیاست‌های دولت در زمینه کاهش وضعیت بیکاری موثر نبوده و مسئولان باید مراقب باشند تا ...

محسن صرامی فروشانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان گفت: سیاست‌های دولت در زمینه کاهش وضعیت بیکاری موثر نبوده و مسئولان باید مراقب باشند تا در زمینه اشتغال فقط شعار ندهند، بلکه برنامه‌هایشان را به اثبات برسانند.

وی اظهار کرد: دولت باید یک گزارش شفاف از اقدامات خود در این زمینه ارائه کند، چرا که احساس می‌شود هنوز نتوانسته سیاست‌های مقابله با بیکاری را به خوبی اجرایی کند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی از کم توجهی دولت به بخش تولید و پایین بودن کیفیت و کمیت تولید داخلی گلایه کرد و افزود: متاسفانه مسئولان کارخانه‌های بزرگ تولیدی کشور از وضعیت غیر حمایتی امور مالیاتی در بخش تولید انتقاد دارند که باید در این زمینه یک تجدید نظر کلی صورت بگیرد.

صرامی فروشانی با اشاره به اینکه جوانان تحصیل‌کرده زیادی منتظر هستند تا دولت به وعده‌های انتخاباتی خودش در زمینه اشتغال جامه عمل بپوشاند، تصریح کرد: اگر این‌چنین نشود متاسفانه یک جو ناامیدی در کشور حاکم می‌شود که این موضوع به نفع آینده ایران اسلامی نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از وضعیت بانک‌ها و عدم حمایت جدی آنان از تولید داخلی نیز گلایه کرد و گفت: لایحه خروج از رکود و برنامه‌های پیش‌بینی شده در راستای کاهش نرخ تورم توسط دولت به مجلس ارائه شد اما تا وقتی که ما نتوانیم سیاست بانکداری کشور را از حالت بنگاه‌داری به سرمایه‌گذاری تغییر دهیم لایحه خروج از رکود هم بی‌نتیجه خواهد ماند.

دست سوداگران باید از بازار مسکن کوتاه شود

صرامی فروشانی همچنین از افزایش قیمت مسکن انتقاد کرد و گفت: بر اساس شاخص‌های تورمی افزایش 15 درصدی قیمت مسکن در سال طبیعی است اما بخش قابل توجهی از این افزایش‌ها متاثر از واسطه‌گری در این بازار است که دولت باید دست این واسطه‌ها را از بازار مسکن کوتاه کند.

وی خاطرنشان کرد: مسکن یک مقوله مهمی است که به تصمیم‌گیری‌های کلان توسط رئیس جمهور نیز نیاز دارد و تنها نمی‌توان به اقدامات وزارتخانه دل بست و بسنده کرد.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید از انبوه‌سازانی که به منظور حمایت از تولید و اشتغال وارد عرصه مسکن شده‌اند، حمایت کند، تصریح کرد: عده‌ای با هدف سوداگری و تشویش اذهان عمومی سعی در متشنج کردن بازار مسکن دارند که باید جلوی آنها گرفته شود.

وی ضمن رد هرگونه احتمال افزایش قیمت در بازار مسکن در سال جاری ادامه داد: واحدها و ارگان‌های نظارتی باید به طور جدی با افرادی که قصد دارند با جوسازی در این بازار تشنج ایجاد کنند، برخورد کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از برخی رسانه‌ها در این زمینه تصریح کرد: رسانه‌هایی که با انتشار اخبار غیرواقعی و غیر کارشناسی سعی در ایجاد تشنج در این بازار را دارند باید بدانند که در قبال مطالبی که می‌نویسند، مسئول هستند و در صورت خلاف واقع بودن، باید به دستگاه قضایی پاسخ دهند.
انتهای پیام/63031/ر40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها