امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111512
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۳
تعداد بازدید: 159
سید حمیدرضا طباطبایی نائینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان گفت: در حال حاضر هیچ سقف مشخصی برای دریافت حقوق، مزایا و پاداش اعضای هیئت مدیره ...

سید حمیدرضا طباطبایی نائینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان گفت: در حال حاضر هیچ سقف مشخصی برای دریافت حقوق، مزایا و پاداش اعضای هیئت مدیره بانک‌ها وجود ندارد که مجلس شورای اسلامی به دنبال تعیین یک سقف در این زمینه است.

نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طرحی برای این موضوع به مجلس شورای اسلامی ارائه شده که اکنون این طرح در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در حال پیگیری است و بر این اساس تأکید شده تا اگر فردی در هیئت مدیره بانک‌ها، شرکت‌های خصوصی و دولتی مشغول به فعالیت یا عضویت است، بیش از حد تعیین شده سقف دستمزد دریافت نکند.

وی تصریح کرد: در این طرح به دنبال محدودسازی میزان حقوق و مزایای افراد عضو در هیئت مدیره بانک‌ها، شرکت‌های خصوصی و دولتی هستیم، چرا که اکنون اعداد خیلی بزرگی در این زمینه پرداخت می‌شود که باید جلوی آنها گرفته شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعیین سقف در این زمینه از فساد اقتصادی جلوگیری می‌کند، خاطرنشان کرد: این اصلاح در قالب قانون تجارت صورت می‌گیرد تا جلوی خیلی از ریخت‌وپاش‌ها گرفته شود و کسی نتواند بیش از سقف تعیین شده حقوق یا پاداش دریافت کند.

وی هدف از اصلاح قانون تجارت را محدود ساختن درآمد بدون ضابطه برخی افراد عنوان کرد و افزود: این طرح پس از تعطیلات مجلس شورای اسلامی مورد بررسی نهایی قرار می‌گیرد.

به گزارش فارس، بر اساس ماده 241 قانون تجارت نسبت معینی از سود خالص سال مالی شرکت که ممکن است جهت پاداش هیئت مدیره در نظر گرفته شود، به هیچ عنوان نباید در شرکت‌های سهامی عام از پنج درصد سودی که در همان قانون تجارت به صاحبان سهام پرداخت می‌شود و در شرکت‌های سهامی خاص از 10 درصد سودی که در همان سال به صاحبان سهام پرداخت می‌شود، تجاوز کند.
انتهای پیام/63031/صا20/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها