امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111531
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۳
تعداد بازدید: 84
نوذر شفیعی عضو امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به تحولات منطقه و

نوذر شفیعی عضو امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به تحولات منطقه و تلاش‌ها برای شکل‌دهی ائتلافی نظامی به‌ منظور حمله به داعش اظهار داشت: در کل تروریست، یک تهدید بزرگ است و اکنون نوع گروه محور آن را شاهد هستیم.

وی با اشاره به دشواری مقابله با تروریسم و نیاز آن به عزم منطقه‌ای و جهانی افزود: اگر کمترین خللی در امر مبارزه با داعش به وجود آید، موفقیت در نابودی آن با احتمال کمتری مواجه می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به تلاش آمریکا و اسرائیل برای شکل‌دهی ائتلافی از کشورها برای حمله به داعش اشاره کرد و ادامه داد: انگیزه اصلی آمریکایی‌ها از این تلاش‌ها فراهم کردن زمینه برای بازگشت به منطقه است که البته این بازگشت با بهانه‌های موجهی رخ می‌دهد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: آمریکا سعی می‌کند بهانه‌ای توجیه‌پذیر در افکار عمومی برای حضور نظامی در منطقه برای خود دست و پا کند، که اکنون این بهانه، برخورد با داعش است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از عدم حضور ایران در این ائتلاف به عنوان یک خلأ بزرگ یاد کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران معتقد است برخورد با داعش از سوی آمریکا برخوردی هدف‌دار و قاطع نیست و بیشتر یک اقدام نمادین برای توجیه حضور آنها در سوریه است.

وی با یادآوری اینکه اگر قصد آمریکایی‌ها برخورد با داعش است، احتمالاً از این گروه تروریستی به‌ عنوان یک ابزار بهره خواهند گرفت، یادآور شد: اکنون داعش برای آمریکایی‌ها غیرقابل مهار شده است، چراکه در روزهای اخیر افسارگسیخته عمل کرده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها