امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۷:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111543
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۴
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از دفتر مشاور وزیر کشور در امور روحانیت، آیت‌الله محمد یزدی در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از دفتر مشاور وزیر کشور در امور روحانیت، آیت‌الله محمد یزدی در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین داوود نمازی مشاور وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات با اشاره به رابطه‌های رسمی که بین حوزه و نظام وجود دارد، اظهار کرد: یک‌سری قراردادها یا مسائلی وجود دارد که از طرف حوزه به دلیل داشتن پشتوانه دینی و مبانی اسلامی و اعتقادی تعارف‌بردار و شوخی‌بردار نیست و برای حوزه تفاوت نمی‌کند دولت در دست چه کسی هست، چون دولت‌ها تغییر می‌کنند اما اعتبار حوزه‌های علمیه ثابت و احترام مراجع تقلید باقی است.

وی جایگاه قم را به لحاظ دارابودن ویژگی‌های خاص، متفاوت‌تر از سایر استان‌های کشور دانست و افزود: در دیدارهایی که با مسئولان انجام می‌شود، توصیه می‌شود احترام مراجع را حفظ کنند و از نظرات و رهنمودهای آنان استفاده شود. بعد از مراجع، جامعه مدرسین است که استادان برجسته و محترمی جزو رسمی این جامعه هستند.

این استاد برجسته حوزه تاکید کرد: کار اولی که باید انجام شود این است که تلاش شود رابطه دولت با مرجعیت گرم و صمیمی باشد و نگذارید این رابطه سرد یا قطع شود.

وی در عین حال برقراری رابطه صمیمی با مراجع و علما را کاری دشوار ذکر کرد و افزود: در برخی مواقع مسائل جزئی به وجود می‌آید که ممکن است این رابطه را کدر کند.

آیت‌الله یزدی روابط دولت با مراجع را خوب توصیف کرد و گفت: تاکنون اظهارات رئیس جمهوری، اظهارات مناسب و همراه با رهبری بوده و صحبت‌هایی که با رهبری زاویه داشته باشد از ایشان شنیده نشده است.

وی با بیان اینکه دولت مورد حمایت رهبری است اظهار کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیئت دولت مطالب مهمی را تذکر دادند و در اجلاسیه اخیر خبرگان رهبری به رئیس جمهور تاکید شده که باید به تذکرات مقام معظم رهبری توجه شود و کارهای اجرایی و عملیاتی صورت گیرد، این طور نباشد که این مباحث تشریفاتی تلقی شود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: رهبری وقتی در جلسه رسمی مطالبی را بیان کردند باید آثارش را مشاهده کرد.

وی با اشاره به شایعاتی که درباره به تعویق افتادن سفر رئیس جمهور به قم وجود دارد گفت: با این شایعات ممکن است برداشتی در ذهن طلبه‌ها ایجاد شود که شاید مسائلی در پشت پرده وجود دارد، بنابراین این سفر باید انجام شود.

آیت‌الله یزدی با تاکید بر اینکه رابطه دولت با مراجع در استحکام نظام نقش زیادی دارد اظهار کرد: این رابطه در عمق اعتقادات مردم تاثیر دارد و وقتی مردم ببینند دولت مورد رضایت مراجع است، مشکلات را تحمل می‌کنند اما اگر برداشت نارضایتی رهبری یا مراجع از دولت وجود داشته باشد مشکلات زیادی به وجود می‌آید.

رئیس جامعه مدرسین با اشاره به نزدیک بودن آغاز سال تحصیلی تصریح کرد: نظام آفرینش و خلقت برای خانم‌ها، مادر شدن را مقدم می‌داند و اگر خانمی، فیلسوف و مجتهده باشد ولی مادر نباشد، فایده‌ای ندارد.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری تصریح کردند که باید به مسئله رشد جمعیت توجه شود و گرنه کشور ما در سال‌های آینده، پیر و فرسوده می‌شود، بنابراین خوب است در آغاز سال تحصیلی، مسئولان این نکته را به دانشجویان و طلبه‌های دختر تذکر دهند.

به گفته آیت‌الله یزدی بی‌توجهی به مسئله رشد جمعیت مخالفت با نظام و مقام معظم رهبری محسوب می‌شود.

رئیس جامعه مدرسین با ذکر برخی مصادیق فعالیت‌های دادستانی و نیروی انتظامی قم گفت: مبارزه با مفاسد اجتماعی در قم خوب است ولی توقع طلبه‌ها بیش از اینهاست.

وی در پایان از حجت‌الاسلام والمسلمین نمازی به عنوان یکی از روحانیون فعال حوزه یاد کرد که آشنایی خوبی با مبانی فقهی و اسلامی دارد.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین داوود نمازی مشاور وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات ضمن ابلاغ سلام وزیر کشور به آیت‌الله یزدی، گزارشی از فعالیت‌های چندماهه دفتر مشاور وزیر در امور روحانیت ارائه کرد.

وی از آیت‌الله یزدی به عنوان یکی از شخصیت‌های باسابقه انقلابی یاد کرد که نقش برجسته وی در شکل‌گیری انقلاب اسلامی قابل انکار نیست.

حجت‌الاسلام نمازی به جایگاه ممتاز جامعه مدرسین نزد حوزویان و گروه‌های مختلف مردم اشاره کرد و افزود: با وجود اینکه اعضای این جامعه از سلائق متفاوت سیاسی برخوردار هستند اما برآیند و خروجی جامعه مدرسین قابل اعتماد است.

انتهای پیام/2258/ط/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها