امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111544
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۴
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، حسن قشقاوی، پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان یزد با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، حسن قشقاوی، پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان یزد با اشاره به سیاست خارجی و شرایط دیپلماسی ایران در منطقه اظهار داشت: دولت و وزارت امور خارجه با قدرت و درایت برای تحقق اهداف نظام و منویات مقام معظم رهبری تلاش می‌کنند و به دنبال این تلاش‌ها، بهترین دیپلماسی منطقه را در سیاست خارجی داریم.

وی بیان کرد: کشور ایران اکنون در شرایطی است که با قدرت‌های بین‌المللی بر سر مسائل مختلفی از جمله مسئله هسته‌ای، جغرافیای نفوذ در کشورهایی نظیر فلسطین، عراق، سوریه و ... رقابت می‌کند و به حدی از توانایی رسیده که می‌تواند ائتلاف منطقه‌ای ایجاد کند.

قشقاوی با اشاره به اینکه ایران به الگویی در منطقه تبدیل شده و رسیدن به سیاست و دیپلماسی آن برای بسیاری از کشورها یک هدف شده است، عنوان کرد: مهم‌ترین علت توانایی جمهوری اسلامی ایران، حضور رهبری و مدیریت ایشان در بحران‌های منطقه است.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکل بزرگ منطقه بیان کرد: داعش که زاییده سیاست‌های پوچ قدرت‌های جهان است اکنون به مشکلی در منطقه ایجاد شده و حتی اقدامات داعش برای حامیان آنها نیز مسئله ساز شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی در کشور اظهار داشت: در حال حاضر میزان سرمایه ایرانیان خارج از کشور بالغ بر یک‌هزار میلیارد دلار تخمین زده شده که باید برای جلب مشارکت و سرمایه آنها در کشور اقدام شود.

قشقاوی خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه تلاش بسیاری در راستای جذب این سرمایه‌ها دارد و در صددیم با جذب سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور به توسعه و آبادانی کشور بپردازیم.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه خواستار نگاه جدی‌تر به سرمایه‌های خارجی شد و افزود: مسئولان اجرایی کشور موظف به ایجاد بستر مناسب برای حضور سرمایه‌گذاران و جذب سرمایه‌های آنها و تلاش برای مشارکت ایرانیان خارج از کشور در صحنه توسعه و آبادانی این سرزمین شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌های موجود در استان یزد در همه عرصه‌های صنعتی، کشاورزی، گردشگری و ... بیان کرد: ظرفیت‌های یزد در همه حوزه‌ها باید به دنیا معرفی شود و امیدواریم نمایندگی وزارت امور خارجه در استان یزد بتواند بستری مناسب برای تعامل بازرگانان یزدی و تجار سایر کشورهای جهان ایجاد کند.

قشقاوی با اشاره به اینکه در استان یزد سالانه بالغ بر 450 میلیون دلار صادرات صورت می‌گیرد، تصریح کرد: به طور قطع ایجاد دفاتر نمایندگی وزارت امور خارجه می‌تواند در توسعه تجارت خارجی نیز موثر عمل کند.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه همچنین با اشاره به فعالیت‌هایی که باید در دفاتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان‌ها انجام شود، خواستار تشکیل شورای روابط خارجی در این استان شد.

وی اظهار امیدواری کرد: دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان یزد بتواند نقطه عطفی برای معرفی چهره موفق یزد در حوزه‌های مختلف گردشگری، فرهنگی، هنری، صنعتی و ... در تمام کشورها و سفارتخانه‌های آنها باشد.

دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان یزد امروز با هدف تامین رفاه شهروندان و مسافران خارجی، صدور ویزا، توسعه گردشگری، جذب سرمایه‌گذاران خارجی و رسیدگی به برخی امور مهاجران خارجی، روان‌سازی امور فعالان عرصه اقتصاد و بازرگانی، ارائه خدمات امور کنسولی و .... در بلوار دانشجوی یزد راه‌اندازی شد.

انتهای پیام/2464/صا40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها