امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111553
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۴
تعداد بازدید: 123
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، مسعود پزشکیان در همایش «تبریز شهر حکیمان و نکوداشت پیشگامان

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، مسعود پزشکیان در همایش «تبریز شهر حکیمان و نکوداشت پیشگامان سلامت» اظهار کرد: حدود 700 سال پیش، دانشگاه ربع‌رشیدی میزبان دانشجویان و استادانی بود که علوم پزشکی آن دوران را با هفت زبان زنده جهان، تدریس و تحقیق می‌کردند.

وی ادامه داد: کسانی که گذشته‌ای نداشته باشند، دیدی برای آینده نخواهند داشت. همین الان، اگر به 700 سال قبل بازگردیم، به قطب پزشکی جهان تبدیل می‌شویم.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز با مدیریت علمی آن زمان و مسائلی از قبیل بیمه، مدیریت فرآیند، شهرک‌های تولیدی و حجم تبدیل‌های علمی به صنعت، فاصله چشمگیر داریم.

پزشکیان در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به همت علمی و پزشکی مبین پدر جذامیان ایران گفت: پزشکان بزرگ، مراتب تعهد خود را ثابت کرده‌اند. دکتر مبین در دوره‌ای که هیچ کس حاضر نبود حتی به بیماران جذامی نزدیک شود، درمان این بیماران را با آغوش باز پذیرفت.

وی متذکر شد: با تکیه بر گذشته پرافتخار و برخورداری از پزشکان مبرز و توانا، می‌توان طبق سند چشم‌انداز 20 ساله و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب، به افق پزشکی کشور دست یافت.

نکوداشت تبریز، اعتلای نام تبریز را در پی خواهد داشت

 معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان‌شرقی با تقدیر از شهرداری تبریز در طراحی و اجرای هفته نکوداشت تبریز، گفت: نکوداشت تبریز، حرکت ارزشمندی است که اعتلای نام تبریز و آذربایجان را در پی خواهد داشت.

شبستری در همایش «تبریز شهر حکیمان و نکوداشت پیشگامان سلامت» با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: رسالت پزشکان متعهد ایرانی، فراتر از طبابت جسم بوده و توجه به روح و رفتار انسان‌ها را در بر می گیرد.

وی با بیان این که باید قدردان زحمات جامعه پزشکی باشیم، اظهار داشت: پزشکان، الگوی اخلاقی و رفتاری جامعه هستند.
انتهای پیام/60002/ش

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها