امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111555
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۴
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از «جینز دیفنس»، ایران در ساخت شبکه برد بلند راداری هشدار دهنده به موفقیت‌های مهمی نائل شده ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از «جینز دیفنس»، ایران در ساخت شبکه برد بلند راداری هشدار دهنده به موفقیت‌های مهمی نائل شده است.

بنابر این گزارش، برد شبکه راداری جدید ایران در شمال غربی کشور که «سپهر» نام دارد 3000 کیلومتر است  و تصاویر ماهواره‌ای جدید نشان می‌دهند که ایران 2 سامانه دیگر راداری برد بلند را به مجموعه شبکه راداری خود اضافه کرده است.

این نشریه انگلیسی بر اساس مستندات تصویری کسب شده از ماهواره مدعی شد که یک شبکه راداری پیشرفته ایران در حوالی گرمسار قرار دارد و شبیه رادارهای «رزونانس  Rezonans-NE »است.

جینز دیفنس نوشت: ایران در بخش‌‌های مرکزی کشور نیز از رادارهای غدیر بهره می‌برد که به طور 360 درجه و با پوش کامل فعالیت می‌کنند و همگی اینک فعال هستند.

این نشریه مدعی شد که سامانه راداری سپهر مستقر در کردستان قادر است تا علاوه بر پوشش کامل ایران، عربستان سعودی، مصر، اسرائیل، ترکیه و پاکستان را نیز پوشش دهد و همچنین اروپای شرقی، جنوب شرقی روسیه منجمله مسکو، شرق هند و قسمت اعظم دریای عرب    را نیز رصد کند.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها