امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۲۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111566
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۴۸
تعداد بازدید: 92
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور،‌ حسینعلی امیری در حاشیه جلسه بررسی وضعیت پدیده زمین خواری، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور،‌ حسینعلی امیری در حاشیه جلسه بررسی وضعیت پدیده زمین خواری، تغییرغیرمجاز کاربری ها، ساخت و سازهای غیرمجاز و در جمع خبرنگاران افزود: وزارت کشور برای مقابله با پدیده زمین خواری مصمم و جدی است.

وی اضافه کرد: برای جلوگیری از پدیده زمین خواری باید طرح جامع حدنگار (کاداستر) را دنبال کنیم که متأسفانه به دلیل نبود بودجه کافی، این طرح فعلا قابل اجرا نیست و همچنان با کاداستر شهری در زمینه مقابله با پدیده زمین خواری اقدام می کنیم و باید راه های دیگری را برای اجرای کاداستر پیگیری کنیم.

امیری یکی از عوامل اصلی پدیده زمین خواری در کشور را تعدد مراجع تصمیم گیری متولیان زمین دانست و گفت: مراجع متعددی در مورد زمین مثل شهرداری، وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن وجود دارند که همه آنها از راه ها و روش های قانونی و راهکارهایی که دارند به مسئله زمین می پردازند.

وی در ادامه به برخی از استان هایی که پدیده زمین خواری در آن جدی است اشاره کرد و افزود: بعضی از استان ها مثل مازندران، گیلان و گلستان اهمیت ویژه ای دارند و پدیده زمین خواری در آنها فراوان است و وزارت کشور برای این استان ها شرایط ویژه ای تدبیر کرده است.

سخنگوی وزارت کشور گفت: وزیر کشور علاوه بر استانداران، در سطح ملی نیز با وزیر راه و شهرسازی، شهرداری ها و دستگاه های قضایی برنامه هایی برای پیشگیری و مقابله با سوء استفاده از اراضی در سطح کلان دارد.

امیری با اشاره به جلسه صبح امروز وزیر کشور درباره مقابله با پدیده زمین خواری افزود: در این جلسه سازمان مراتع و جنگلداری و سازمان امور اراضی کشور گزارش هایی از روند پدیده زمین خواری و پیشگیری و مقابله با آن ارائه کردند.

وی اضافه کرد: معاون عمرانی وزارت کشور هم به عنوان مسئول مربوط در مقابله با پدیده زمین خواری، گزارشی در این جلسه از اقدامات انجام شده، مسائل ساختاری، مقررات، موانع و مشکلات ارائه کرد.

امیری گفت: وزیر کشور مصمم است تا آنجا که مقدور است پیشگیری و مقابله با سوءاستفاده از اراضی را به عنوان سیاست جدی دنبال کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها