امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111576
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علی ربیعی در حاشیه بازدید از شیرخوارگاه امام علی(ع) که صبح امروز با حضور همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور و جمعی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علی ربیعی در حاشیه بازدید از شیرخوارگاه امام علی(ع) که صبح امروز با حضور همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور و جمعی از خیرین برگزار شد، اظهار داشت: یکی از سیاست‌های دولت تدبیر و امید تحول در مسایل حمایتی و معیشتی است.

وی تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید تصویب لایحه عمومی اجتماعی و حمایت از کودکان بی‌سرپرست، بدسرپرست و زنان بی‌سرپرست است.

وی ادامه داد: وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی در یک سال گذشته اقدامات گسترده‌ای را در حوزه حمایتی انجام داده است که نتایج خوبی را در بر داشته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اشتغال معلولان گفت: در گذشته سازمان‌های دولتی موظف بودند که سه درصد از سهمیه استخدام خود را به معلولان اختصاص دهند که با رایزنی‌های صورت گرفته این روند در دوره جدید افزایش یافته است.

ربیعی با اشاره به اختصاص یک هزار میلیارد تومان از اعتبارات دولتی در بخش اشتغال معلولان گفت: در این زمینه بنا داریم اقدامات خوبی را در حوزه اشتغال معلولان انجام دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: همزمان با هفته دولت اجرای طرح نهضت ماندگار بهزیستی در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه اثرات خوبی را داشته است.

وی افزود: با اجرای طرح نهضت ماندگار در استان البرز به صورت پایلوت تا به امروز بالغ بر 10هزار نفر از خانواده‌ها یارانه خود را به مددجویان بهزیستی اختصاص داده شده است.

وی اضافه کرد: از زمان اجرای طرح نهضت ماندگار تا به امروز 400 میلیون تومان ماهانه به اعتبارات بهزیستی استان البرز اضافه شده است و بنا داریم این طرح‌ها به صورت کشوری اجرا کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: چنانکه زمینه‌های لازم فراهم شود تا پایان سال 5 الی 6 میلیون نفر در طرح اشاره شده مشارکت خواهند داشت.

ربیعی گفت: اولویت‌های در نظر گرفته شده برای طرح ماندگار در بحث اشتغال توسعه مراجع نگهداری است ضمن اینکه تا دو هفته آینده سامانه سایت طرح نهضت ماندگار بهزیستی رونمایی می‌شود و خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به این سایت اقدام به اختصاص یارانه خود به مددجویان بهزیستی باشند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها