امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111579
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی در حاشیه بازدید از شیرخوارگاه امام علی(ع) در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح نهضت ماندگار بهزیستی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی در حاشیه بازدید از شیرخوارگاه امام علی(ع) در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح نهضت ماندگار بهزیستی گفت: این طرح در راستای توسعه مشارکت‌های مردمی و افزایش ضریب نفوذ خدمات بهزیستی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: طرح اشاره شده در ابتدای به صورت پایلوت در استان البرز آغاز شده است ضمن اینکه زیرساخت‌های این طرح برای توسعه در سراسر کشور آماده شده است.

هاشمی گفت: در طرح نهضت ماندگار بهزیستی خیرین و خانواده‌ها می‌توانند تمام یا بخشی از یارانه خود را به مددجویان بهزیستی اختصاص دهند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: اولویت‌های بیست‌گانه‌ای برای طرح نهضت ماندگار بهزیستی در نظر گرفته شده است که از آن جمله می‌توان به توسعه مراکز نگهداری، موضوعات معیشتی و تجهیزات کمک‌توانبخشی اشاره کرد.

وی در ادامه به توزیع 85هزار پکیج آموزشی به فرزندان تحت پوشش بهزیستی در آستانه سال تحصیلی اشاره کرد و گفت: تا دو هفته آینده این پکیج‌ها که اختصاص دارد به لوازم‌التحریر در اختیار دانش‌آموزان تحت پوشش قرار می‌گیرد.

هاشمی گفت: 32هزار دانشجو تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند که از این تعداد 16هزار معلول و 16هزار نفر نیز از فرزندان تحت پوشش بهزیستی هستند.

هاشمی تصریح کرد: در سال جاری بیش از 35میلیارد تومان برای دانشجویان و دانش‌آموزان تخصیص داده شده است.

وی در پایان از برنامه جامعه خیرین حامی معلولان کشور برای صاحب‌خانه شدن خبر داد و گفت: در این طرح خانواده‌هایی که دارای سه معلول هستند صاحب مسکن می‌شوند که طبق آمار اعلام شده یک هزار و 7 نفر در این مرحله صاحب مسکن می‌شوند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار