امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111586
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سعود آل حنزاب رئیس شورای مرکزی شهرهای قطر و هیئت همراه با حضور در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران با اعضای شورا به ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سعود آل حنزاب رئیس شورای مرکزی شهرهای قطر و هیئت همراه با حضور در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران با اعضای شورا به گفت‌وگو و تبادل تجربیات پرداختند.

مهدی چمران رئیس شورا ضمن خوش آمدگویی به مهمان قطری شورا گفت: در کنار ارزشمندی دوستی و مودت دو دولت ایران و قطر برای ما ارتباط بین شوراهای شهر باب دیگری است که باید گشوده شود تا ارتباط مردمی و تخصصی که بسیار هم ارزشمند است بین دو کشور برقرار شود و بتوانیم از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.

در ادامه رئیس شورای مرکزی شهرهای قطر ضمن تبریک گفتن جراحی موفقیت‌آمیز مقام معظم رهبری و بازیافتن سلامتی ایشان از اعضای شورا برای ارائه فرصت حضور در جلسه علنی به خود و همکارانش تشکر کرد.

وی همچنین از حسن پذیرایی و استقبال گرم مسئولان دولتی و محلی از بدون ورود به فرودگاه امام خمینی تا سفر به گیلان و باقی مراحل سفر قدردانی کرد و افزود: ما روابط ویژه‌ای با ایران داریم و به رغم اینکه مرز مشترکی با یکدیگر نداریم اما روابط تاریخی و دیرینه و نقاط مشترکی بین دو کشور هست که در روابط ما با کشورهای دیگر دیده نمی‌شود. دولت قطر با دولت ایران ارتباط عمیقی دارد و تکیه و اعتماد قطر روی ایران است به همین دلیل به دنبال آن هستیم در زمینه‌های مختلف به خصوص جهانگردی با ایران همکاری کنیم.

سعود آل حنزاب افزود: ما پروژه‌های بسیاری در دست اجرا داریم که در این راستا چندی‌ پیش یک هیئت تجاری از قطر به ایران آمد و قصد سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد تجاری و بنادر ایران را داشت.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بندر الرویس در نزدیکی بندر بوشهر در حال افتتاح است که قطر حدود 30 میلیارد دلار روی آن سرمایه‌‌گذاری می‌کند. با توجه به فاصله اندک و ارتباط مستقیم این بندر با بوشهر و سرمایه‌گذاری کلانی که در حال انجام است به دنبال ایجاد ناوگان دریایی مستقیم بین این دو بندر برای انتقال کالاهای تجاری، ساختمانی و غذایی هستیم.

رئیس شورای مرکزی شهرهای قطر تأکید کرد: همانطور که می‌دانید دولت قطر در سال 2022 میزبان جام جهانی فوتبال است و به همین مناسبت پروژه‌های زیربنایی فراوانی در کشور ما در دست اجرا است که برای تکمیل آنها به کالاهای ایرانی به ویژه مصالح ساختمانی نیاز داریم.

وی با ابراز امیدواری نسبت به حضور ایران در جام جهانی 2022 گفت: پل ارتباطی بین الرویس و بوشهر می‌تواند جریان تجاری و بازرگانی خوبی بین دو کشور ایجاد کند همانگونه که اطلاع دارید با توجه به کیفیت خوب مواد غذایی ایران و نبود سم و مواد شیمیایی در آنها مردم قطر به مواد غذایی ایران علاقه زیادی دارند.

سعود آل حنزاب ابراز امیدواری کرد: انجمن دوستی ایران و قطر نقش فعالی در اجرای موافقت‌نامه بین شورای شهر بنادر بوشهر و الرویس ایفا کند.

در ادامه فخایی رئیس انجمن دوستی ایران و قطر با بیان اینکه در بخش خصوصی غیر دولتی بهتر می‌توان کار کرد، گفت: قطری‌ها در این دوره قصد دارند با ایران همکاری کنند کالاهای مورد نیاز قطر پیش از این از طریق سوریه و عربستان به این کشور وارد می‌شد اما اکنون فرصت خوبی برای ایران است تا همکاری غذایی، کالایی و سیاحتی خود را با قطر گسترش دهد.

در ادامه جلسه اعضای شورای اسلامی شهر تهران هدایایی را به مهمانان قطری خود اهدا کردند و چمران اعلام کرد که اعضای شورا متعاقباً جلسه‌ای با اعضای شورای مرکزی شهرهای قطر خواهند داشت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها