امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111587
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، فریبا صیقلی از برگزاری سمینار بین‌المللی اهداء کنندگاه خون‌های نادر در 26 شهریور به مدت یک روز خبر داد و گفت: ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، فریبا صیقلی از برگزاری سمینار بین‌المللی اهداء کنندگاه خون‌های نادر در 26 شهریور به مدت یک روز خبر داد و گفت: این سمینار در هتل پارسیان آزادی از ساعت 8 تا 17 برگزار می‌شود و 15 شرکت کننده خارجی از کشورهای ژاپن، فرانسه، عمان، پاکستان، افغانستان، نیوزلند، نیجریه، سودان، فیلیپین و عراق حضور دارند.

وی گفت: یکی از معضلات خون سازگار برای گروهی از افرادی که دارای خون نادر هستند، عدم سازگاری با خون‌های ذخیره شده است بنابراین برای رفع این مشکل نیازمند استقرار برنامه ملی خون نادر شناسایی، ثبت و ذخیره این خون‌ها هستیم.

وی افزود: اهداء خون داوطلبانه و تجویز نابجای خون از چالش‌هایی است که سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده کشورها تا سال 2020 باید آن را برطرف کنند. ایران از سال 2007 چالش اهداء خون داوطلبانه را برطرف کرد و برای چالش‌های دیگر با سازمان نظام پزشکی تفاهم‌نامه‌ای امضاء کرده تا دستورالعمل مصرف خون در کشور تدوین شود.

صیقلی گفت: کمیته‌های آموزشی برای نوشتن این دستورالعمل تشکیل شده تا پس از تائید انجمن‌های تخصصی علمی ابلاغ شود. این در حالیست که مصرف خون توسط پرسنل بیمارستانی به خوبی ثبت نمی‌شود و سیستم نرم‌افزار مشخصی برای مسیر مصرف خون وجود ندارد.

وی افزود: پیش‌بینی ما این است که در بیمارستان‌های کشور مصرف بی رویه خون وجود داشته باشد و بیش از میزان استاندارد جهانی خون مصرف شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها