امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111596
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،علی اکبر سیاری با بیان این مطلب افزود: هزینه طرح تحول نظام سلامت کشور نیز در سال 93، 10 هزار میلیارد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،علی اکبر سیاری با بیان این مطلب افزود: هزینه طرح تحول نظام سلامت کشور نیز در سال 93، 10 هزار میلیارد تومان است که در حال حاضر در حوزه‌های مختلف بهداشت و درمان سراسر کشور در حال اجراست.

وی با بیان اینکه مصرف سیگار عامل تهدید کننده سلامت است بیان کرد: مصرف دخانیات باعث ابتلای فرد به بیماری سرطان، بیماری مزمن تنفسی و ریوی، فشارخون، سکته مغزی و قلبی می‌شود، که مرگ ناشی از این بیماری‌ها قابل پیشگیری است یعنی با ترک دخانیات اعم از سیگار و قلیان می‌توان از ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

سیاری خاطرنشان کرد: با افزایش قیمت مواد دخانی، اطلاع‌رسانی و توانمندسازی مردم، ایجاد محدودیت قانونی در اماکن عمومی برای افراد سیگاری و مصرف کننده قلیان و محدودیت تبلیغات می‌توان از مصرف دخانیات در کشور جلوگیری کرد.

معاون بهداشتی با بیان اینکه تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان دخانیات با استفاده از ابزارهای متفاوت، افراد مختلف جامعه از جمله جوانان را تحت تأثیر قرار می‌دهند گفت: ما باید از طریق دانشگاه‌ها، مدارس، مراکز تحقیقاتی و حوزه‌های علمیه بر روی جوانان و افراد جامعه تأثیر گذاشته و با اطلاع‌رسانی گسترده و بکارگیری راهکارهای مناسب مصرف سیگار در کشور را کاهش دهیم.

سیاری با اشاره به نقش رسانه ها در پیشگیری از مصرف دخانیات گفت: با اطلاع رسانی گسترده و پیشگیری از مصرف دخانیات از مرگ سالانه 11 هزار نفر بر اثر مصرف دخانیات و ابتلای هزاران نفر به آسم، سل مقاوم و بیماری‌های تنفسی پیشگیری خواهد شد.

نهمین جلسه ستاد کشوری کنترل دخانیات به ریاست وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و با حضور اعضای این ستاد متشکل از ٤ وزارتخانه و نیز سازمان صدا و سیما، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس روز پنجشنبه 27 شهریور در وزارت بهداشت برگزار می شود.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها