امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111597
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، هیات عمومی اصراری دیوان عالی کشور صبح روز سه شنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین کریمی رئیس دیوان عالی کشور و با حضور ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، هیات عمومی اصراری دیوان عالی کشور صبح روز سه شنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین کریمی رئیس دیوان عالی کشور و با حضور دادستان کل کشور و قضات عالی رتبه این دیوان تشکیل جلسه داد.

رئیس  دیوان عالی کشور در این جلسه با ذکر حدیث اخلاقی از رسول گرامی اسلام (ص) که می فرمایند "اگر زیاده روی در سخن گفتن شما نبود و قلب ها شفاف بود آنچه را من می بینم شما می دیدید و هر چه من می شنوم شما می شنیدید" گفت:

رسول خدا (ص) جز از منبع وحی چیزی از خودشان نمی فرمایند و معلوم است که اگر ما مشکلی داریم از خود و اشکال در گیرنده های ماست. چون اگر این گونه نبود این همه تهمت زدن،‌ غیبت کردن و کینه کسی را به دل گرفتن و در کار دیگران  دخالت بی جا کردن در بشر وجود نداشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش در مورد آراء اصراری کیفری و حقوقی اشاره گفت: در قانون فعلی آراء اصراری بنظر دارای اشکال اساسی است. 60 یا 70 نفر از قضات عالی رتبه دیوان عالی کشور و دادستان کل کشور درباره پرونده هایی که در جلسه هیات اصراری مطرح میشود نظر میدهند و این رای به محاکم ارسال می شود و متاسفانه قاضی محاکم می تواند نظر این تعداد قضات عالی رتبه دیوان عالی را قبول نداشته باشد و خود نظر و رای دیگری انشاء نماید که واقعاً این دارای اشکال است و باید به نظر اکثریت قضات عالی رتبه دیوان عالی کشور در محاکم قضایی توجه شود که این هم نیاز به اصلاح قانون  دارد و امیدواریم رئیس قوه قضائیه به این مشکل توجه ویژه ای داشته باشند و در رفع مشکل قانونی آن تدابیر لازم را اتخاذ نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی رئیس دیوان عالی کشور در ادامه در خصوص نحوه تشکیل جلسات هیات عمومی و وحدت رویه دیوان عالی افزود: برای بهره مندی بیشتر از نظر قضات محترم دیوان عالی کشور در این گونه جلسات درصدد تهیه و تدوین آیین نامه هایی هستیم که درصورت موافقت اکثر قضات دیوان جلسات پربارتر و متقن تر و با کیفیت بیشتر از گذشته برگزار خواهد شد.

وی در پایان حضور حجت الاسلام والمسلمین رازینی و یکتن خدائی را به جمع قضات دیوان عالی کشور تبریک گفته و در پست جدید برایشان آرزوی موفقیت کردند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها