امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111600
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرگرازی فارس، فاطمه عباسی،  کارشناس مسئول روابط عمومی انجمن صرع ایران گفت: واحد روابط عمومی انجمن صرع ایران چهارشنبه نوزدهم شهریور از ...

به گزارش خبرگرازی فارس، فاطمه عباسی،  کارشناس مسئول روابط عمومی انجمن صرع ایران گفت: واحد روابط عمومی انجمن صرع ایران چهارشنبه نوزدهم شهریور از سازمان جهانی صرع ( IBE ) و انجمن جهانی پیشگیری از صرع ( ILAE )، یک پست الکترونیکی با موضوع تصویب تاریخ روز جهانی صرع، دریافت کرد.
 
کارشناس مسئول روابط عمومی انجمن صرع ایران در مورد هدف تصویب روز جهانی صرع گفت:  به گزارش دو سازمان فوق روز جهانی صرع ، گامی بزرگ در جهت ارتقاء آگاهی برای صرع در هر نقطه از جهان خواهد بود و همچنین ضرورت افزایش تحقیقات در زمینۀ صرع را نیز برجسته می‌کند.
 
 عباسی افزود: ابتکار مشترک این دو مرکز جهانی معرفی یک رویداد مهم و معروف در دنیا یعنی تصویب اولین روز بین المللی صرع در دوشنبه نهم فوریه سال 2015 برابر با بیستم بهمن، در بین 138 کشور نمایندۀ خود است که به دنبال آن ، تاریخ رسمی روز بین المللی صرع ، دومین دوشنبه فوریه هر سال خواهد بود.
 
وی اضافه کرد: رؤسای این دو سازمان که اعلام روز جهانی صرع را با ارسال ویدیوی چالش سطل آب یخ اعلام کردند، در این چالش صرع را به عنوان یکی از درمان پذیرترین اختلالات مغز و اعصاب معرفی کردند که متأسفانه یک سوم بیماران مبتلا به صرع نسبت به درمان های دارویی مقاوم هستند.
 
همچنین طبق آمارهای سازمان جهانی یک تا دو درصد افراد جامعه به این بیماری مبتلا هستند که معمولاً از نظر درآمدی از سطح درآمد پایینی هستند و توانایی پرداخت هزینۀ داروهای گرانقیمت و مؤثر را ندارند. صرع چیزی بیش از تشنج است. افراد مبتلا به صرع از تبعیض های ناروا و دیدگاه های منفی جامعه بیش از خود بیماری رنج می برند.
 
وی تصریح کرد: این دو مرکز مدتی پیش با اعلام چند تاریخ پیشنهادی برای تصویب روز جهانی صرع به کشورهای عضو خود از جمله ایران، تصمیم داشتند بر اساس نظرسنجی و با دریافت اکثریت آراء، روز جهانی صرع را به تصویب برسانند که انجمن صرع ایران نیز با تاریخ تصویب شده موافق بود.
 
 به گزارش این دو مرکز معتبر جهانی، این روز، هم در مناسبت های اداری آنها و هم سازمان بهداشت جهانی، و نیز در مناسبت های مشورتی IBE  در شورای اقتصادی – اجتماعی بریتانیا، معتبرترین مراسم صرع در جهان خواهد بود.
 
 اعضای IBE با توجه به تعدد مناطق، بر اساس دسته بندی سازمان بهداشت جهانی، به هفت منطقۀ محلی شامل آفریقا – خاورمیانه – اروپا – آمریکای لاتین – آمریکای شمالی – جنوب آسیا و اقیانوسیه تقسیم شده اند.
 
 در حال حاضر IBE در 104 کشور جهان ، 135 عضو ؛ و ILAE در 127 کشور ، 115 شعبه دارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها