امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111602
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس سرهنگ رضا اکبری، گفت: با توجه به روزهای آخر ماه تابستان و افزایش سفرهای برون شهری، پیش بینی می‌شود که حجم ترافیک در این ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس سرهنگ رضا اکبری، گفت: با توجه به روزهای آخر ماه تابستان و افزایش سفرهای برون شهری، پیش بینی می‌شود که حجم ترافیک در این محورها با توجه به پایان تعطیلات تابستان به تدریج سنگین‌تر شود.

وی اظهار داشت: با توجه به ترافیک موجود در محورهای ارتباطی استان البرز می‌طلبد رانندگان طوری برنامه‌ریزی کنند که به ساعت‌های ترافیک برخورد نکنند.

سرهنگ اکبری ادامه داد: اکنون 85 درصد نیروهای پلیس راه مسئولیت کنترل محورهای ارتباطی استان البرز را برای سفر ایمن مسافران بر عهده دارند.

وی اظهار داشت: از ابتدای تابستان سال جاری تاکنون تصادفات جاده‌ای 33 درصد نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته کاهش داشته است.

اکبری همچنین از رانندگان خواست ضمن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از عجله و شتاب خودداری کرده و با صبر و حوصله رانندگی کنند زیرا مشاهده شده که برخی از رانندگان به دلیل عجله و شتاب از شانه‌های خاکی جاده عبور می‌کنند که این امر موجب گره کور ترافیکی می‌شود.

رئیس پلیس راه استان البرز در ادامه با بیان اینکه استفاده از کمربند ایمنی درصد زیادی از تلفات جاده ای را کاهش خواهد داد، گفت: آمارها نشان می‌دهد که این تسمه به ظاهر ساده که دوش، سینه و شکم افراد را در بر می گیرد قادر است در تصادفاتی که منجر به واژگونی خودرو می شود تا مرز 75 درصد از تلفات جاده‌ای را کاهش دهد و همچنین می‌تواند در تصادفات شدید، تلفات جانی راننده‌ها را 43 درصد، سرنشین جلو را 37 درصد و سرنشینان عقب را 17 تا 18 درصد کاهش دهد.

رئیس پلیس راه استان البرز با اشاره به این نکته که درتصادفاتی که راننده به علت نبستن کمربند ایمنی سعی کرده با ستون قرار دادن دستانش به فرمان خودرو از برخورد سر و صورت خود به شیشه و داشبرد جلوگیری کند باعث شکستگی دست و آسیب دیدگی سایر اعضای بدن او شده است به همین خاطر به رانندگان و سرنشینانی که در عقب خودرو هستند توصیه می‌شود که حتما از کمربند ایمنی استفاده کنند.

سرهنگ اکبری در پایان با آرزوی سفری ایمن و توام با سلامت از رانندگان خواست با تماس با شماره تلفن های 120 و88255555 (ده خط) از وضعیت راه‌های استان آگاه شوند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها